Coppa Italia: Napoli bez problemów, gol Zielińskiego

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.01.2017 22:58 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze Spezii Calcio musieli uznać wyższość rywala z Neapolu. „Azzurri” pokazali się z dobrej strony i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Włoch.

Zawody kapitalnie rozpoczęły się dla gospodarzy. Już w 3. minucie Zieliński popisał się indywidualnym rajdem między niezdecydowanymi zawodnikami gości i zakończył wszystko celnym strzałem do bramki.

Piłkarze Napoli starali się rozważnie rozgrywać piłkę. To prawie przynosiło zamierzony skutek. Prawie, bo Insigne dwukrotnie mógł trafić do siatki, ale najpierw trafił w słupek, a następnie posłał piłkę obok bramki.

Goście dość niespodziewanie wyrównali. W 35. minucie Rafael wybił dogranie De Cola, ale wprost pod nogi Piccolo, który od razu uderzył, piłka po drodze odbiła się od Albiola i wpadła do bramki. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Napoli nie pozostawiło złudzeń, komu należy się wygrana. W 55. minucie Giaccherini pięknym uderzeniem z pierwszej piłki odzyskał prowadzenie dla swojej drużyny, a trzy minuty później Gabbiadini wykorzystał dogranie Roga i klatką piersiową skierował futbolówkę do siatki.

Nic już się wydarzyło w drugiej połowie poważnego. Tuż przed końcem gola mógł strzelić nowy nabytek Napoli, Pavoletti, ale spudłował z bliska. Napoli może szykować się do kolejnego starcia w ramach Pucharu Włoch.

SSC Napoli – Spezia Calcio 3:1 (1:1) Zieliński 3', Giaccherini 55', Gabbiadini 58' – Piccolo 35'

• Wicemistrzostwo oddala się od Neapolu, skuteczne Sassuolo zatrzymało „Azzurri”

Pierwsze miejsce w Serie A jest na ten moment raczej zarezerwowane dla Juventusu. Napoli starało się dzisiaj utrzymać walkę z Romą o drugą pozycję, ale podopieczni Mauricio Sarriego nie byli w stanie pokonać Sassuolo i „Giallorossi” mają teraz szansę odskoczyć wicemistrzowi Włoch na 4 punkty.

W 32 kolejce Serie A na stadionie Świętego Pawła w Neapolu gospodarze zmierzyli się z zespołem Udinese Calcio. Spotkanie AS Romy z Atalantą zakończyło się remisem, dlatego piłkarze Napoli za wszelką cenę chcieli zdobyć dziś trzy punkty i skrócić dystans do bezpośredniego rywala.

• „Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego”

Takie słowa padły z ust Daniele Orsato, który był głównym arbitrem podczas jednego z ćwierćfinałowych meczów Ligi Mistrzów. Spotkanie Borussii Dortmund z AS Monaco zostało przełożone w związku z przykrym incydentem, który miał miejsce tuż przed meczem. W pobliżu autokaru niemieckiego klubu doszło do eksplozji. Wielu zawodników pozostało w szoku, a Marc Bartra trafił nawet do szpitala z powodu odniesionych obrażeń.

W ostatnim niedzielnym meczu 31 kolejki Serie A na Stadio Olimpico w Rzymie zmierzyli się ze sobą piłkarze S.S. Lazio i SSC Napoli. Ekipa gospodarzy pokazała, że potrafi wygrywać z drużynami z topu po tym jak zwyciężyli w dwumeczu Pucharu Włoch z AS Romą. Tym razem zadanie okazało się trudniejsze i podopieczni Simone Inzaghiego przegrali z Napoli.

We wczorajszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch AS Roma wygrała z S.S. Lazio, ale nie było to zwycięstwo wystarczające, aby dotrzeć do finału rozgrywek. Dzisiaj, w rewanżu na stadionie św. Pawła piłkarze SSC Napoli zmierzyli się ponownie z Juventusem FC. Mecz był bardzo emocjonujący, ale to „Stara Dama” zagra w meczu finałowym.