Coppa Italia: Napoli bez problemów, gol Zielińskiego

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.01.2017 22:58 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze Spezii Calcio musieli uznać wyższość rywala z Neapolu. „Azzurri” pokazali się z dobrej strony i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Włoch.

Zawody kapitalnie rozpoczęły się dla gospodarzy. Już w 3. minucie Zieliński popisał się indywidualnym rajdem między niezdecydowanymi zawodnikami gości i zakończył wszystko celnym strzałem do bramki.

Piłkarze Napoli starali się rozważnie rozgrywać piłkę. To prawie przynosiło zamierzony skutek. Prawie, bo Insigne dwukrotnie mógł trafić do siatki, ale najpierw trafił w słupek, a następnie posłał piłkę obok bramki.

Goście dość niespodziewanie wyrównali. W 35. minucie Rafael wybił dogranie De Cola, ale wprost pod nogi Piccolo, który od razu uderzył, piłka po drodze odbiła się od Albiola i wpadła do bramki. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Napoli nie pozostawiło złudzeń, komu należy się wygrana. W 55. minucie Giaccherini pięknym uderzeniem z pierwszej piłki odzyskał prowadzenie dla swojej drużyny, a trzy minuty później Gabbiadini wykorzystał dogranie Roga i klatką piersiową skierował futbolówkę do siatki.

Nic już się wydarzyło w drugiej połowie poważnego. Tuż przed końcem gola mógł strzelić nowy nabytek Napoli, Pavoletti, ale spudłował z bliska. Napoli może szykować się do kolejnego starcia w ramach Pucharu Włoch.

SSC Napoli – Spezia Calcio 3:1 (1:1) Zieliński 3', Giaccherini 55', Gabbiadini 58' – Piccolo 35'

• Piorunujący początek City zapewnił punkty! Dwa karne nie wystarczyły Napoli nawet do remisu

Starcie dwóch niepokonanych zespół na krajowym podwórku zakończyło się zwycięstwem lidera Premier League. Manchester City udowadnia, że w tym sezonie walczy o najwyższe cele nie tylko na rodzimym podwórku, ale również europejskim.

W trzeciej kolejce grupy F dojdzie do niezwykle ekscytującego starcia na Eithad Stadium. Lider Premier League będzie gościł lidera Serie A, co zwiastuje niezwykłe emocje. W drugim meczu o swoje pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów powalczy mistrz Holandii.

• Insigne katem „Giallorossich”

Stadio Olimpico w Rzymie zmieniło się dziś w arenę zmagań AS Romy oraz SSC Napoli. To spotkanie miało wyłonić drużynę, która będzie miała większe szanse na zdobycie Scudetto w obecnym sezonie Serie A. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Zadbali o to zawodnicy SSC Napoli.

Po raz pierwszy od wielu lat Derby del Sole rozegrane zostaną bez udziału Francesco Tottiego, który zawiesił piłkarskie obuwie na kołku i teraz ogląda grę swoich kolegów z trybun. Oba zespoły w bieżącym sezonie prezentują wyborną dyspozycję, zatem wieczorna konfrontacja na Stadio Olimpico może być dla nas słodkim deserem, który będziemy jeść bez opamiętania.

Prawdziwym objawieniem w Napoli jest Faouzi Ghoulam, który gra na lewej stronie obrony. Algierczyk ma ważną umowę tylko do końca sezonu i "The Sun" informuje, że Manchester City będzie chciało ściągnąć go do siebie już w styczniu.