Coppa Italia: Napoli bez problemów, gol Zielińskiego

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.01.2017 22:58 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze Spezii Calcio musieli uznać wyższość rywala z Neapolu. „Azzurri” pokazali się z dobrej strony i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Włoch.

Zawody kapitalnie rozpoczęły się dla gospodarzy. Już w 3. minucie Zieliński popisał się indywidualnym rajdem między niezdecydowanymi zawodnikami gości i zakończył wszystko celnym strzałem do bramki.

Piłkarze Napoli starali się rozważnie rozgrywać piłkę. To prawie przynosiło zamierzony skutek. Prawie, bo Insigne dwukrotnie mógł trafić do siatki, ale najpierw trafił w słupek, a następnie posłał piłkę obok bramki.

Goście dość niespodziewanie wyrównali. W 35. minucie Rafael wybił dogranie De Cola, ale wprost pod nogi Piccolo, który od razu uderzył, piłka po drodze odbiła się od Albiola i wpadła do bramki. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Napoli nie pozostawiło złudzeń, komu należy się wygrana. W 55. minucie Giaccherini pięknym uderzeniem z pierwszej piłki odzyskał prowadzenie dla swojej drużyny, a trzy minuty później Gabbiadini wykorzystał dogranie Roga i klatką piersiową skierował futbolówkę do siatki.

Nic już się wydarzyło w drugiej połowie poważnego. Tuż przed końcem gola mógł strzelić nowy nabytek Napoli, Pavoletti, ale spudłował z bliska. Napoli może szykować się do kolejnego starcia w ramach Pucharu Włoch.

SSC Napoli – Spezia Calcio 3:1 (1:1) Zieliński 3', Giaccherini 55', Gabbiadini 58' – Piccolo 35'

• „Błękitni” zaprezentowali się słabo, a pomimo tego sięgnęli po trzy punkty

W jednym z dzisiejszych spotkań 25. kolejki włoskiej Serie A wicemistrz Włoch pokonał „Ceo”, a jednego z goli strzelił Piotr Zieliński. Inny z polskich piłkarzy, a więc Arkadiusz Milik w 87. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, lecz nie zdołał skierować piłki do siatki rywali.

Gwiazdor SSC Napoli, Dries Mertens przyznał, że pieniądze są dla niego ważne, ale nie w takim stopniu, aby na obecnym etapie kariery przenosić się do Chin. Obecnie Belg zarabia dwa miliony euro za sezon i choć wielu klasowych zawodników przeniosło się do Azji to aktualnie piłkarz nie planuje przenosić tego robić.

Sergio Ramos powiedział, że był bardzo szczęśliwy po porażce Barcelony w meczu z Paris Saint-Germain 0:4. Hiszpan nigdy nie ukrywa swojej nienawiści do rywala z Camp Nou.

Aurelio De Laurentiis miał pretensje po meczu, że zawodnicy SSC Napoli nie walczyli odpowiednio mocno i zbyt często tracili piłkę, ale trener neapolitańczyków bronił swojej decyzji. Maurizio Sarri odpowiedział na zarzuty prezydenta klubu po porażce 1:3.

Cristiano Ronaldo przeżywa obecnie największą niemoc strzelecką w Lidze Mistrzów, gdyż ostatni raz trafił do bramki rywali w fazie grupowej przeciwko Sportingowi Lizbona i Borussii Dortmund. Chociaż Portugalczyk od 523 minut nie znalazł drogi do siatki rywali to poprawił swój inny rekord życiowy. Aktualnie ma najwięcej asyst w obecnej edycji Champions League i już pięć razy popisywał się kluczowym podaniem przy golach kolegi.