Coupe de la Ligue: Peugeot zaliczył zderzenie, Monaco wygrywa po rzutach karnych

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.01.2017 23:11 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Leonardo Jardima mieli nie lada przeprawę z FC Sochaux. Wydawało się, że AS Monaco pożegna się z Pucharem Ligi Francuskiej, ale „Czerwono-biali” grali do końca i ostatecznie awansowali do półfinału.

Chociaż pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy dwukrotnie mogli strzelić bramkę, to jednak Sochaux wyszło na prowadzenie. Po kwadransie gry goście stracili piłkę w środku pola, gospodarze ruszyli z atakiem, który zakończył się podaniem do wybiegającego Andriatsimy. Napastnik Sochaux bez problemów pokonał Subasicia.

Odpowiedź Monaco była natychmiastowa, ale Dilo wybronił uderzenie Germaina. Przyjezdni nie próżnowali w pierwszej połowie, ale gospodarze byli dobrze zorganizowani. Co więcej, przed przerwą mogli powiększyć prowadzenie, ale Subasić pewnie interweniował.

Po zmianie stron goście nie mieli zamiaru zaprzestać ataku na bramkę rywala. Problemem była jednak dobra organizacja ze strony gospodarzy. Piłkarze Sochaux potrafili dobrze zareagować i wyprowadzić kontrę.

Monaco wierzyło, że uda się coś jeszcze zmienić i w 83. minucie udało im się. Dilo wybronił pierwszy strzał na bramkę, ale dobitka Moutinho powędrowała do siatki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i potrzebne były rzuty karne.

Zaczął Falcao i trafił. Andriatsima również. Moutinho i Robinet także się nie pomylili. Glik strzelił do bramki, ale Ilaimaharitra został zatrzymany przez Subasicia. Sidibe pewnie posłał piłkę do bramki. Tak samo dobrze spisał się Ramare. Carrillo mógł zapewnić wygraną Monaco, ale Dilo wybronił jego strzał. Nic się jednak złego nie stało, gdyż Sao posłał piłkę nad poprzeczką i to AS Monaco zagra w półfinale Pucharu Ligi Francuskiej.

FC Sochaux Montbeliard – AS Monaco 1:1 (1:0) k. 3:4 Andriatsima 16' – Moutinho 83'

• Oficjalnie: „The Citizens” z rekordem transferowym!

Josep Guardiola powitał w siedzibie Manchesteru City byłego zawodnika AS Monaco.

Manchester City od początku okienka transferowego chciał ściągnąć do siebie Alexisa Sáncheza z Arsenalu. Jednak Chilijczyk jest obecnie bliżej przenosin do Paris Saint-Germain i jeżeli nie uda się "The Citizens" zrealizować tego transferu to wystosują ofertę do AS Monaco za Kyliana Mbappé.

• Co by nie było, będzie ciekawie. Nowy sezon Ligue 1 niebawem się zacznie!

Po detronizacji Paris Saint-Germain w zeszłym sezonie, pozostałe kluby reprezentujące najwyższy szczebel rozgrywek klubowych we Francji dostały jasny sygnał, że jednak można. Pytanie tylko, czy to nie był chwilowy moment nieuwagi, czy faktycznie szykuje się mała rewolucja nad Sekwaną?

Real Madryt sprzedał Álvaro Moratę do Chelsea i spekuluje się, że w jego miejsce ściągnięty z AS Monaco zostanie Kylian Mbappé. Mistrzowie Francji oczekują za swojego napastnika rekordowej kwoty 190 milionów euro i na taki wydatek stać tylko trzy ekipy na Starym Kontynencie: "Królewskich", Manchester City oraz Paris Saint-Germain.

Manchester City jest bliski ściągnięcia do siebie obrońcy Realu Madryt, Danilo oraz lewego defensora AS Monaco, Benjamina Mendy'ego. Za obu zawodników "The Citizens" chcą wydać ponad 80 milionów euro.