Coupe de la Ligue: Thiago Silva nowym snajperem

Tomasz Kurpiewski | 11.01.2017 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej spotkały się PSG i Metz. Przed tym meczem faworyt był tylko jeden i każdy wynik inny niż wygrana „Paryżan” byłaby sensacją. Obyło się jednak bez tego.

Od początku spotkania defensywa Metz dzielnie stawiała czoła atakom PSG. W 17 minucie kapitalną interwencją popisał się golkiper gości, który obronił strzał Cavaniego z pięciu metrów. Dziesięć minut później Oberhauser musiał jednak skapitulować. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Thiago Silva i potężnym strzałem głową zdobył bramkę.

W drugiej połowie mecz wyglądał podobnie. PSG utrzymywało się przy piłce, a goście byli zepchnięci do defensywy. Kilka dogodnych sytuacji miał Cavani, ale jego skuteczność w tym sezonie nie należy do najwyższych. Dlatego też po 70 minutach na tablicy wyświetlało się tylko 1-0.

Urugwajczyka postanowili wyręczyć koledzy z drużyny. Odpowiedzialność za strzelanie goli w tym meczu wziął na siebie kapitan zespołu. W 72 minucie Thiago Silva po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Akcja była niemal kopią tej z pierwszej połowy. Widać, że „Paryżanie” poświęcili stałym fragmentom sporo czasu na treningach, ponieważ była to już trzecia bramka zdobyta w ten sposób biorąc pod uwagę dwa ostatnie mecze.

Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic emocjonującego. PSG kontrolowało przebieg meczu i nie pozwoliło by coś złego przytrafiło im się w końcówce.

Dzięki tej wygranej drużyna prowadzona przez Emery'ego awansuje do kolejnej rundy pucharu.

Paris Saint-Germain – FC Metz 2:0 (1:0) Silva 27', 72'