City wraca po czwartej!

Tomasz Kurpiewski | 15.01.2017 16:20 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

W 21 kolejce Premier League na Goodison Park przyjechali piłkarze Manchesteru City, którzy chcieli zdobyć trzy punkty, żeby dogonić czołówkę. Stadion gospodarzy nie jest jednak łatwym do zdobycia terenem, o czym właśnie przekonał się Guardiola wraz ze swoim zespołem.

W 10 minucie gospodarze przez chwilę cieszyli się z prowadzenia. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Decyzja była w pełni prawidłowa.

Żądni zwycięstwa i podrażnieni tą sytuacją zawodnicy City ruszyli do ataku. Przez dłuższą część pierwszej połowy to oni dominowali lecz nie potrafili zdobyć bramki. Przed dogodnymi szansami stawali Sterling i Silva, ale nie byli skuteczni.

W 34 minucie Everton po raz drugi w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Tym razem cała akcja przebiegła prawidłowo. Mirallas precyzyjnie dograł o znajdującego się w polu karnym Lukaku, a snajper gospodarzy z pierwszej piłki uderzył na bramkę.

Podopieczni Guardioli chcieli jak najszybciej wyrównać, ale wciąż brakowało i dokładności i szczęścia. Te uśmiechnęło się do Evertonu po zmianie stron. W 47 minucie wynik podwyższył ten, który wcześniej asystował. Mirallas płaskim strzałem pokonał golkipera gości.

Wydawać się może, że chcieć to móc, ale Manchester City po stracie drugiej bramki choć bardzo się starał, to jednak wynik na tablicy mówił jasno. 2-0.

Wszelkich złudzeń i nadziei pozbawił „Obywateli” Tom Davies. W 79 minucie dopełnił dzieła zniszczenia lobując podcinką Bravo. Choć zdawało się, że to już koniec strzelania i Everton cofnie się do defensywy, ich piłkarze pokazali, że to błędne założenie. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Lookman.

Manchester City nie był dziś tak wyrachowany jak rywal i po dzisiejszym meczu trzy punkty wędrują na konto gospodarzy.

Everton FC – Manchester City FC 4:0 (1:0) Lukaku 34', Mirallas 47', Davies 79', Lookman 90+4'