City wraca po czwartej!

Tomasz Kurpiewski | 15.01.2017 16:20 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

W 21 kolejce Premier League na Goodison Park przyjechali piłkarze Manchesteru City, którzy chcieli zdobyć trzy punkty, żeby dogonić czołówkę. Stadion gospodarzy nie jest jednak łatwym do zdobycia terenem, o czym właśnie przekonał się Guardiola wraz ze swoim zespołem.

W 10 minucie gospodarze przez chwilę cieszyli się z prowadzenia. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Decyzja była w pełni prawidłowa.

Żądni zwycięstwa i podrażnieni tą sytuacją zawodnicy City ruszyli do ataku. Przez dłuższą część pierwszej połowy to oni dominowali lecz nie potrafili zdobyć bramki. Przed dogodnymi szansami stawali Sterling i Silva, ale nie byli skuteczni.

W 34 minucie Everton po raz drugi w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Tym razem cała akcja przebiegła prawidłowo. Mirallas precyzyjnie dograł o znajdującego się w polu karnym Lukaku, a snajper gospodarzy z pierwszej piłki uderzył na bramkę.

Podopieczni Guardioli chcieli jak najszybciej wyrównać, ale wciąż brakowało i dokładności i szczęścia. Te uśmiechnęło się do Evertonu po zmianie stron. W 47 minucie wynik podwyższył ten, który wcześniej asystował. Mirallas płaskim strzałem pokonał golkipera gości.

Wydawać się może, że chcieć to móc, ale Manchester City po stracie drugiej bramki choć bardzo się starał, to jednak wynik na tablicy mówił jasno. 2-0.

Wszelkich złudzeń i nadziei pozbawił „Obywateli” Tom Davies. W 79 minucie dopełnił dzieła zniszczenia lobując podcinką Bravo. Choć zdawało się, że to już koniec strzelania i Everton cofnie się do defensywy, ich piłkarze pokazali, że to błędne założenie. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Lookman.

Manchester City nie był dziś tak wyrachowany jak rywal i po dzisiejszym meczu trzy punkty wędrują na konto gospodarzy.

Everton FC – Manchester City FC 4:0 (1:0) Lukaku 34', Mirallas 47', Davies 79', Lookman 90+4'

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.