Ciężki bój w Bremie, Piszczek bohaterem BVB

Autor: Bartłomiej Misztal | 21.01.2017 17:40 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Miejscowy Werder postawił wicemistrzowi Niemiec trudne warunki. Finalnie, to drużyna gości odniosła ważne zwycięstwo, a decydującego gola zdobył Łukasz Piszczek.

Zaczęło się wybornie dla BVB. Już w 5. minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Shuerrle, który będąc w sytuacji sam na sam z Drobnym, otworzył wynik spotkania.

Wysoki pressing przyjezdnych dawał się we znaki piłkarzom Werderu, ale po ponad kwadransie gry udało im się odpowiedzieć. W sytuacji strzeleckiej znalazł się Bartels, ale został skutecznie zatrzymany przez Weidenfellera.

Nie widać było wyraźniej przewagi, przez co widowisko mogło się podobać. Wszystko jednak uległo zmianie w 38. minucie, kiedy to Drobny wybiegł w kierunku Reusa i powalił go na murawę przy próbie odbioru piłki. Sędzia natychmiast pokazał czerwoną kartkę bramkarzowi Werderu.

To także nie wpłynęło jakoś na podział sił na boisku, gdyż na groźny strzał Reusa, odpowiedział Fritz, po uderzeniu którego piłka odbiła się od poprzeczki, murawy i wróciła na plac gry.

Po zmianie stron goście starali się wykorzystać przewagę, ale próby Kagawy i Reusa spełzły na niczym. Te niewykorzystane akcje zemściły się po niespełna godzinie gry. Bartels ruszył jak rakieta w stronę bramki BVB i strzałem po ziemi pokonał Weidenfellera.

Przyjezdni musieli odrabiać straty i udało im się to w 12 minut. Zagranie w pole karne przejął osamotniony Piszczek, który delikatnym lobem posłał piłkę nad Wiedwaldem, a ta zatrzymała się w siatce.

Werder rzucił wszystko na jedną kartę. Podopieczni Thomasa Tuchela dwoili się i troili w defensywie, aby tylko zapobiec utracie punktu w końcówce meczu. Udało się i to Borussia Dortmund może cieszyć się z wygranej.

Werder Brema – Borussia Dortmund 1:2 (0:1) Bartels 59' – Shuerrle 5', Piszczek 71'

• Tottenham zwycięski, przełamanie Aubameyanga

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.