Ciężki bój w Bremie, Piszczek bohaterem BVB

Autor: Bartłomiej Misztal | 21.01.2017 17:40 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Miejscowy Werder postawił wicemistrzowi Niemiec trudne warunki. Finalnie, to drużyna gości odniosła ważne zwycięstwo, a decydującego gola zdobył Łukasz Piszczek.

Zaczęło się wybornie dla BVB. Już w 5. minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Shuerrle, który będąc w sytuacji sam na sam z Drobnym, otworzył wynik spotkania.

 

Wysoki pressing przyjezdnych dawał się we znaki piłkarzom Werderu, ale po ponad kwadransie gry udało im się odpowiedzieć. W sytuacji strzeleckiej znalazł się Bartels, ale został skutecznie zatrzymany przez Weidenfellera.

 

Nie widać było wyraźniej przewagi, przez co widowisko mogło się podobać. Wszystko jednak uległo zmianie w 38. minucie, kiedy to Drobny wybiegł w kierunku Reusa i powalił go na murawę przy próbie odbioru piłki. Sędzia natychmiast pokazał czerwoną kartkę bramkarzowi Werderu.

 

To także nie wpłynęło jakoś na podział sił na boisku, gdyż na groźny strzał Reusa, odpowiedział Fritz, po uderzeniu którego piłka odbiła się od poprzeczki, murawy i wróciła na plac gry.

 

Po zmianie stron goście starali się wykorzystać przewagę, ale próby Kagawy i Reusa spełzły na niczym. Te niewykorzystane akcje zemściły się po niespełna godzinie gry. Bartels ruszył jak rakieta w stronę bramki BVB i strzałem po ziemi pokonał Weidenfellera.

 

Przyjezdni musieli odrabiać straty i udało im się to w 12 minut. Zagranie w pole karne przejął osamotniony Piszczek, który delikatnym lobem posłał piłkę nad Wiedwaldem, a ta zatrzymała się w siatce.

 

Werder rzucił wszystko na jedną kartę. Podopieczni Thomasa Tuchela dwoili się i troili w defensywie, aby tylko zapobiec utracie punktu w końcówce meczu. Udało się i to Borussia Dortmund może cieszyć się z wygranej.

 

Werder Brema – Borussia Dortmund 1:2 (0:1) Bartels 59' – Shuerrle 5', Piszczek 71'

Czytaj więcej o: Niemcy, Werder Brema, Borussia Dortmund

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze