Barcelona remisuje z Atletico, trzy czerwone kartki w meczu

Autor: Michał Nowacki | 07.02.2017 22:58 | komentarzy: 25 | kategoria: Recenzja meczu |

W rewanżowym meczu Copa del Rey Barcelona zremisowała z Atletico Madryt 1:1, ale awansowała do finału Pucharu Króla dzięki wygranej 2:1 w pierwszym meczu.

Już w drugiej minucie groźną akcję miało Atletico, Gaitan podawał do Fernando Torresa, który strzelił prosto w obrońców Barcelony. Chwilę później Luis Suarez łatwo ograł Savicia i zagroził bramce rywali. Na szczęście piłka minęła słupek. W ósmej minucie znowu Atletico miało dogodną okazję, Carrasco wbiegł w pole karne, stał na siódmym metrze i uderzył w bramkarza.

W 15. minucie ponownie dał o sobie znać Carrasco, podał do Gaitana, który także trafił w Cillesena. W 20. minucie Felipe Luis nieczysto uderzył w piłkę, ale miał wiele szczęścia w tym zagraniu. Piłka przeleciała obok spojenia. W 43. minucie Barcelona objęła prowadzenie, Lionel Messi minął kilku obrońców i uderzył zza pola karnego. Moya obronił strzał, ale sparował piłkę do boku, tam stał Luis Suarez i skutecznie dobił piłkę umieszczając ją w siatce.

W 57. minucie boisko musiał opuścić Sergio Roberto, który drugi raz został ukarany żółtą kartką. Tym samym na ostatnie ponad półgodziny Atletico miało przewagę jednego zawodnika. Od razu Atletico doprowadziło do wyrównania, Antoine Griezmann trafił z siedmiu metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Od razu też zabrzmiał gwizdek sędziego, gdyż liniowy zauważył pozycję spaloną u Francuza. Zapis kamer wideo pokazuje, że arbiter źle ocenił sytuację i niesłusznie podniósł chorągiewkę.

W 69. minucie Carrasco także zobaczył drugą żółtą kartkę i także musiał zejść do szatni, gdyż sfaulował rywala dwiema nogami. W 78. minucie Lionel Messi wykonywał rzut wolny. Posłał piłkę nad murem, która zatrzymała się na poprzeczce.

Minutę później Atletico mogło wyrównać, rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Kevin Gameiro, który fatalnie posłał piłkę wysoko nad bramką. W 82. minucie dopiero snajper umieścił piłkę w bramce Cillesena, Antoine Griezmann zagrał do kolegi, który doprowadził do remisu.

W 84. minucie Barcelona znowu mogła objąć prowadzenie, Lionel Messi podawał do Luisa Suareza, który jednak był na spalonym. W 89. minucie Koke podawał do Gameiro, ale snajper spóźnił się i nie doszedł do piłki. W doliczonym czasie gry Luis Suarez zobaczył także drugą żółtą kartkę i nie zagra w finale Copa del Rey. Chwilę później Antoine Griezmann mógł dać prowadzenie 2:1, ale fatalny błąd popełnił będąc na trzecim metrze i nie opanował piłki.

FC Barcelona – Atletico Madryt 1:1 (1:0) Suarez 43' – Gameiro 82'

• Bezkrólewie w Madrycie; Bezbramkowy remis na Wanda Metropolitano

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.