Matthäus: Nie rozumiem decyzji Lahma

Autor: Michał Nowacki | 08.02.2017 13:10 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Mehmet Scholl, były zawodnik Bayernu Monachium skomentował decyzję rodaka, Philppe'a Lahma na temat zakończenia kariery przez niego. Były zawodnik Bayernu Monachium przyznał, że jego rodak osiągnął poziom legendy i mistrza, tak jak jego rodacy: Franz Beckenbauer czy Gerd Müller. Głos zabrał także Lothar Matthäus

– To bardzo smutna wiadomość dla mnie jako kibica. On jest już teraz na tym samym poziomie, co Franz Beckenbauer czy Gerd Müller. Mogę zrozumieć jego decyzję, on zna świetnie swoje ciało. Podjął właściwą decyzję, aby zakończyć karierę w reprezentacji po Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Zna swoje ciało lepiej niż ktokolwiek inny – przyznał Mehmet Scholl w rozmowie z ARD.

W podobnym tonie, ale i z lekkim zdziwieniem decyzję rodaka komentował inny legendarny zawodnik Bayernu, Lothar Matthäus.

– Philipp Lahm podjął świetną i inteligentną decyzję na temat zakończenia kariery międzynarodowej po Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Wiedział, że nie było już możliwe, aby łączyć grę w reprezentacji i w klubie. Ta decyzja pozwoliła mu skupić się na Bayernie, więc trzeba zaakceptować jego decyzję teraz – stwierdził Lothar Matthäus.

– Osobiście nadal wierzę, że jeszcze mógł kilka lat pograć jako prawy obrońca. Chociaż może nie prezentowałby już tej samej szybkości, ale wciąż mógł śmiało walczyć z rywalami. Całkowite zakończenie przygody z futbolem jest dla mnie zaskoczeniem. Trudno mi zrozumieć jego decyzję o odrzuceniu oferty dyrektora sportowego. Szansa taka może zdarzyć się tylko raz w życiu, nie ma gwarancji, że sytuacja nie będzie zupełnie inna w 2019. On może nie być już wtedy kandydatem na to stanowisko – dodał były niemiecki zawodnik.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Philipp Lahm, Franz Beckenbauer, Legenda, Gerd Muller, Mehmet Scholl, Lothar Matthäus

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze