Piękne bramki i trzy punkty. Tak gra PSG!

Tomasz Kurpiewski | 10.02.2017 22:37 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiejszym rywalem Bordeaux w 25 kolejce Ligue 1 był Paris Saint-Germain. Drużyna z Paryża po raz kolejny udowodniła, że jest w znakomitej dyspozycji. Pewna i wysoka wygrana okraszona pięknymi bramkami.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla przyjezdnych. To wszystko za sprawą najlepszego strzelca drużyny – Edinsona Cavaniego. To dzięki jego umiejętnościom już w szóstej minucie wynik spotkania został otwarty. Wówczas fenomenalnym strzałem z woleja popisał się Urugwajczyk. Tak strzelają najlepsi na świecie.

Gospodarze próbowali wyrównać stan spotkania, ale zostali skarceni za zbyt ofensywną grę. Tuż przed przerwą PSG wykonało znakomity kontratak. Marco Verratti zagrał prostopadle do Di Marii, a ten efektowną podcinką pokonał golkipera Bordeaux.

Kilka chwil po wznowieniu „Paryżanie” zamknęli mecz. W roli głównej, rzecz jasna, Edinson Cavani. Snajper wykorzystał precyzyjne dogranie Di Marii i z pierwszej piłki uderzył na bramkę. Efekt? Piłka w siatce.

Dzisiejsze spotkanie nie było aż tak łatwe do wygrania. Bordeaux nawet tracąc trzy bramki nie odpuszczało. W efekcie mogliśmy zobaczyć w jakiej dyspozycji znajduje się Trapp. Wszystkie groźne strzały zostały obronione przez niemieckiego bramkarza.

Podopieczni Emery'ego zdobyli kolejne trzy punkty i dużo wiary w sukces przed meczem Ligi Mistrzów. Nagrodą w tym meczu nie będą zatem tylko trzy oczka, ale i wysokie morale.

Girondins Bordeaux – Paris Saint-Germain 0:3 (0:2) Cavani 6', 47', Di Maria 40'