Zieliński strzela, Napoli wygrywa

Tomasz Kurpiewski | 10.02.2017 22:42 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Chociaż ciężko mówić o tym, że Napoli goni lidera, bo traci do niego aż dziewięć punktów, to jednak mecze z ich udziałem gwarantują zaciętą walkę i wielkie widowisko. Podobnie było w dzisiejszym, gdzie przed własną publicznością pokonali Genoę 2:0.

Pierwsza połowa nie należała do łatwych, bowiem trudne warunki postawili przyjezdni. Pomimo ataków, Napoli nie potrafiło znaleźć drogi do bramki. Gościom koncentracji wystarczyło jednak tylko na 45 minut.

Tuż po wznowieniu genueński mur został skruszony. W 50 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski po zamieszaniu w polu karnym oddał bardzo silny strzał. Piłka ugrzęzła w sieci przelatując obok interweniującego Lamanny.

68 minuta przyniosła gospodarzom kolejne trafienie. Tym razem gola zdobył nie grający zbyt wiele Giaccherini. Kapitalny popis na prawej stronie boiska dał Mertens i wyłożył piłkę swojemu koledze, a ten mając przed sobą pustą bramkę nie mógł spudłować.

Gospodarze spokojne prowadzenie dowieźli do końca, choć starali się je jeszcze podwyższyć. Skończyło się jednak na dwóch trafieniach, które zapewniły ekipie z południa Włoch kolejne punkty i umocniły ich pozycję w tabeli.

SSC Napoli – Genoa CFC 2:0 (0:0) Zieliński 50', Giaccherini 68'