Nie przeważali, a wygrali, Hazard zapewnia wygraną

Autor: Bartłomiej Misztal | 11.02.2017 17:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Goście wcale nie przeważali w spotkaniu w Bremie. Udało im się jednak zdobyć gola, który zapewnił zwycięstwo w wyjazdowym starciu.

Pierwszą groźną akcję wyprowadzili piłkarze z Moenchengladbach. Kramer zagrał piłkę do wbiegającego z prawej strony Hazarda, a ten z impetem wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony. Kilka chwil później Bartels miał okazję wyrównać, ale Sommer wykazał się refleksem i zapobiegł utracie bramki.

Do końca pierwszej połowy nic specjalnego się nie wydarzyło. Gospodarzom udawało się z każdą kolejną minutą zdobywać przewagę, ale na niewiele się zdała, gdyż Sommer nie miał praktycznie nic do roboty.

Po zmianie stron widać było nadal minimalną przewagę piłkarzy Werderu. Nie robiło to różnicy zawodnikom gości, który w 52. minucie mogli powiększyć prowadzenie, ale strzał Hahna kapitalnie wybronił Wiedwald.

Przewaga gospodarzy nie sprawiła, że grali lepiej. Mieli wprawdzie swoje szanse, ale żadna z nich nie była na tyle groźna, aby przełamać obronę „Źrebaków”. Gol Hazarda z pierwszej części spotkania ustalił wynik końcowy.

Werder Brema – Borussia Moenchengladbach 0:1 (0:1) Hazard 12'