City na pozycji wicelidera!

Tomasz Kurpiewski | 13.02.2017 22:55 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatnim spotkaniu 25 kolejki Premier League zmierzyły się ze sobą Bournemouth i Manchester City. Goście rywalizujący o czołowe miejsca w tabeli chcieli za wszelką cenę wygrać ten mecz, żeby nie wypaść ze stawki. Podopieczni Guardioli zdołali osiągnąć postawiony przed nimi cel.

Od pierwszych minut to „The Citizens” mieli więcej do powiedzenia. Długie utrzymywanie się przy piłce przełożyło się na niezłe akcje. Bramkę mógł zdobyć już w 26 minucie Sterling, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Ofensywny zawodnik dwie minuty później poprawił swoją skuteczność i wpisał się na listę strzelców. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Sane, piłka po drodze odbiła się od obrońcy gospodarzy i trafiła pod nogi zamykającego całą akcję Sterlinga. Piłkarz nie pomylił się i pewnie skierował piłkę do siatki.

Chociaż na początku pierwszej połowy z boiska musiał zejść grający ostatnio bardzo dobrze Gabriel Jesus, to jednak drużyna nie straciła na jakości. Zastąpił go Aguero, który w drugiej połowie podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Argentyńczyk wykorzystał dobre podanie od Sterlinga, który znakomicie minął rywala przy linii końcowej boiska.

Goście nie poprzestali po zdobyciu kolejnej bramki. Do końca spotkania nękali Artura Boruca. Potężne strzały w jego stronę oddawali Aguero, Kolarov i Sane. Polak pokazał jednak klasę przy tych niełatwych uderzeniach.

Guardiola i jego zespół mogą być usatysfakcjonowani takim rezultatem. Pewne zwycięstwo w meczu wyjazdowym to zawsze cenna zdobycz. Dzięki trzem punktom City wskoczy na drugie miejsce w tabeli.

AFC Bournemouth – Manchester City 0:2 (0:1) Sterling 28', Aguero 68'

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.