Piękne gole i spora zaliczka Realu

Tomasz Kurpiewski | 15.02.2017 22:47 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Kolejna para 1/8 Ligi Mistrzów i kolejne emocje. Real podejmował dziś na swoim stadionie Napoli. Cały mecz był świetnym i żywym widowiskiem, w którym nie brakowało pięknych akcji i spektakularnych goli.

Od początku spotkania Real dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie groźniejsze sytuacje. Jednak to podopieczni Sarriego pierwsi zdobyli gola. Kapitalnym podaniem popisał się Hamsik, który wypuścił Insigne. Włoch uderzył z pierwszej piłki totalnie zaskakując Navasa. Skrzydłowy Napoli pokazał swój geniusz i niczym prawdziwy fantasista precyzyjnym strzałem z dystansu trafił do siatki.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Efektowną wrzutkę Carvajala wykorzystał Benzema, który głową pokonał Reinę. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się wynik remisowy, choć Real z każdą minutą grał coraz groźniej.

„Królewscy” zaczęli drugą połowę znakomicie. Już w 49 minucie wyszli na prowadzenie dzięki strzałowi Kroosa. Niemiec otrzymał podanie od Ronaldo i pewnie uderzył w róg bramki. Chwilę później Real podwyższył rezultat. Tym razem kapitalnie strzelił Casemiro. Po akcji w polu karnym Napoli, piłka została wybita w powietrze, a piłkarz gospodarzy huknął z woleja. Reina nie miał szans, a Casemiro mógł cieszyć się z przepięknej bramki.

Mimo prowadzenia, Real kontynuował ataki na bramkę Reiny. Mimo kilku sytuacji nie udało im się zdobyć czwartego trafienia. Gra Napoli ograniczała się raczej do kontrataków. Po jednym z nich piłkę do siatki wbił Callejon, ale okazało się, że był na spalonym. Dobrą sytuację miał także Mertens, ale Belg uderzył nad poprzeczką.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Gospodarze byli dziś lepsi i zdobyli sporą zaliczkę przed rewanżem w Neapolu.

Real Madryt – SSC Napoli 3:1 (1:1) Benzema 18', Kroos 49', Casemiro 54' – Insigne 8'

• Benzema: Chcę zdobyć kolejne trofea z Realem

Napastnik Realu Madryt chce zostać w Realu Madryt i zdobyć kolejne trofea do swojej kolekcji. Karim Benzema nie chce odchodzić z Santiago Bernabéu i marzy, aby powiększyć klubową kolekcję pucharów.

Kariera Lionela Messiego mogła się potoczyć zupełnie inaczej i była możliwość, żeby grał teraz w Realu Madryt. Szczegóły zdradza jeden z agentów, Horacio Gaggioli i ujawnia, że miał okazję kiedyś przeprowadzić się do stolicy Hiszpanii.

Álvaro Arbeloa ostatni sezon spędzał w barwach angielskiego West Hamu United, dla którego zagrał tylko cztery razy. Teraz prawy obrońca postanowił udać się na zasłużoną emeryturę. 34-latek w swoim cv może wpisać występy dla Liverpoolu i Realu Madryt, z którym zdobywał najważniejsze puchary. Z reprezentacją Hiszpanii wygrywał dwa mistrzostwa Europy i raz Mistrzostwo Świata.

Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke oznajmił, że Pierre-Emerick Aubameyang może w lecie opuścić Signal Iduna Park, ale pod warunkiem, że do klubu wpłynie oferta rzędu 70 milionów euro. Aktualnie po Gabończyka ustawiają się Chelsea, Liverpool, Manchester City, Real Madryt i Paris Saint-Germain.

Robert Lewandowski był rozczarowany po zakończeniu sezonu w Bundeslidze. Polski napastnik na łamach "Super Expressu" postanowił powiedzieć czym najbardziej był zirytowany i potwierdził tylko, że poważnie myśli o opuszczeniu Bayernu Monachium.