To nie mogło skończyć się inaczej. Wysoka wygrana Juventusu

Tomasz Kurpiewski | 17.02.2017 22:49 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Już niedługo w 1/8 Ligi Mistrzów Juventus zmierzy się z FC Porto. Zanim jednak dojdzie do tej konfrontacji, Mistrz Włoch musiał rozprawić się z Palermo na własnym podwórku. Zadanie te zostało wykonane znakomicie i pokazało, że Juventus jest w dobre dyspozycji.

Nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku. Już w 13 minucie na listę strzelców wpisał się Marchisio. Pomocnik po zamieszaniu w polu karnym dobił piłkę do bramki. Jeszcze przed przerwą zobaczyliśmy kolejne trafienie. Fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego nie po raz pierwszy popisał się Paulo Dybala. Argentyńczyk podkręcił piłkę, która wpadła w samo okienko.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się zbytnio. W dalszym ciągu „Stara Dama” kontrolowała przebieg spotkania rozgrywając spokojnie piłkę. Nie oznaczało to jednak, że podopieczni Allegriego zamierzają zrezygnować ze strzelania bramek. W 63 minucie swojego gola doczekał się snajper Juventusu – Gonzalo Higuain. Napastnik dostał prostopadłe podanie od Dybali i w swoim stylu podciął nad interweniującym bramkarzem. Argentyńska para współpracowała w tym meczu naprawdę świetnie.

W końcówce spotkania padły jeszcze dwa gole. Swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Dybala, który pewnie wykończył kontrę swojego zespołu. W tej akcji dogrywał mu Higuain, co tylko potwierdza wcześniejsze stwierdzenie o dobrym zrozumieniu między tymi piłkarzami. Kiedy wydawało się, że gospodarze zachowają czyste konto z honorowego gola mógł cieszyć się Cocev. Zawodnik Palermo wykorzystał dobre dośrodkowanie Diamantiego i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Juventus może być zadowolony, bo zgarnął całą pulę i grał efektownie. Rysą na szkle jest stracona w samej końcówce bramka, ale zmienia to faktu, że trzy punkty wędrują na konto Allegriego i jego zespołu.

Juventus FC – US Citta di' Palermo 4:1 (2:0) Marchisio 13', Dybala 40', 89', Higuain 63' – Cocev 90+3'