Wypowiedzi trenerów po meczu Sevilla FC – Leicester City

Autor: Karol Brandt | 23.02.2017 15:50 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Wczoraj piłkarze z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán pokonali 2:1 przybyszy z King Power Stadium. Po spotkaniu zostały zorganizowane konferencje prasowe, w których uczestniczyli szkoleniowcy obu zespołów.

Jorge Sampaoli w rozmowie z dziennikarzami stwierdził wprost, że jego zespół był wyraźnie lepszy, a rywale grali bardzo defensywny futbol:

– Bez wątpienia byliśmy o wiele lepszą drużyną i zasłużenie wygraliśmy. Uważam, także że zasłużyliśmy na bardziej okazałą wygraną. Rywale zbytnio nam nie zagrozili, ale pomimo tego strzelili gola – rozpoczął.

– Stworzyliśmy sobie naprawdę wiele okazji bramkowych. Trafiliśmy w słupek oraz w poprzeczkę. Tym czasem rywale zagrozili naszej bramce tylko kilkakrotnie – kontynuował.

– Na pewno lepiej byłoby rozegrać mecz przeciwko rywalowi, który gra otwarty futbol, lecz pomimo defensywnego usposobienia drużyny przeciwnej wykreowaliśmy sobie dużo okazji bramkowych. A to cieszy. Jesteśmy zadowoleni z wygranej w tak ważnym meczu, ale czujemy niedosyt, bo wygraliśmy przewagą tylko jednego gola. Z pewnością zasłużyliśmy na więcej – zakończył.

Claudio Ranieri na konferencji pomeczowej powiedział, że ostateczny rezultat spotkania go cieszy:

– Początek meczu nie był w naszym wykonaniu doskonały, przez co cierpieliśmy. Sevilla grała bardzo pewnie i zdołała strzelić nam dwa gole. Na szczęście po przerwie zagraliśmy już dużo lepiej i z każdą minutą moi podopieczni zyskiwali większą pewność siebie – rozpoczął. 

– Choć przegraliśmy, to patrząc na przebieg tego meczu i wynik 1:2, możemy być zadowoleni. W końcówce to my graliśmy lepiej, co daje nam nadzieję przed rewanżem w Anglii. Jednak to Sevilla pozostaje faworytem do awansu, lecz nic nie jest jeszcze stracone. Musimy rozegrać wielki mecz u siebie – dodał.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Sevilla FC, Anglia, Hiszpania, Trenerzy, Claudio Ranieri, Leicester City, Jorge Sampaoli, Sevilla - Leicester 2017-02-22, Leicester - Sevilla 2017-03-14

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze