Wielkie strzelanie w Marsylii! PSG z trzema punktami

Tomasz Kurpiewski | 26.02.2017 22:51 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatnim spotkaniu 27 kolejki Ligue 1 spotkały się ze sobą Olympique Marsylia i Paris Saint-Germain. Chociaż zawodnicy klubu z Marsylii na swoim stadionie prezentują się zazwyczaj bardzo dobrze, to w starciu z „Paryżanami” musieli skapitulować.

Wynik spotkania został otwarty już w siódmej minucie. Po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry bramkę zdobył Marquinhos. Piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Thiago Silvy wrzucił Marco Verratti. Kapitan PSG zagrał wzdłuż linii bramkowej, gdzie czekał Marquinhos, który pewnym strzałem wbił piłkę do pustej bramki. Nie minęło dziesięć minut, a już mieliśmy podwyższenie wyniku. Tym razem to Edinson Cavani pokonał golkipera gospodarzy. Urugwajczyk wykorzystał prostopadłe zagranie Pastore i efektownym lobem trafił do siatki. To było już 25 trafienie snajpera PSG w rozgrywkach ligowych.

Drugą część spotkania podopieczni Unaia Emery'ego rozpoczęli z wysokiego C. Zaraz po zmianie stron bramkę na 3-0 zdobył Lucas, który wykorzystał płaską centrę Kurzawy z lewej strony boiska. Piłkarze PSG nie mieli w tym meczu litości dla swojego rywala. W 61 minucie na listę strzelców wpisał się Julien Draxler. Prawą stroną boiska przedarł się Meunier i wyłożył piłkę koledze z drużyny, któremu nie pozostało nic innego jak tylko umieścić ją w siatce.

Chwilę po utracie czwartej bramki, gracze Rudiego Garcii zdołali strzelić honorową bramkę. Jej autorem był Rod Fanni. Pomimo wysokiego prowadzenia przeciwników, zawodnik Olympique Marsylii mógł cieszyć się z przepięknego gola. Rod Fanni trafił z półobrotu w same okienko. Palce lizać!

Zawodnicy gości po tym jak stracili gola, nie pozostali dłużni. Kilka chwil później na listę strzelców wpisał się Blaise Matuidi. Po szybkiej wymianie piłki pod polem karnym, Francuz uderzył i zdobył równie pięknego gola, jak w ubiegłorocznym spotkaniu z ekipą gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

W ostatnim meczu 27 kolejki Ligue 1 widzieliśmy dobre widowisko. Mecz był trochę jednostronny, ale wiele pięknych trafień z pewnością to zrekompensowało. „Paryżanie” zdobyli trzy punkty i pokazali, że ich forma jest naprawdę wysoka.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 1:5 (0:2) Fanni 69' - Marquinhos 7', Cavani 16', Lucas 49', Draxler 61', Matuidi 72'