Wymęczone zwycięstwo PSG

Tomasz Kurpiewski | 04.03.2017 18:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 28 kolejce Ligue 1 na Parc des Princes przyjechała ekipa Nancy. Różnica między PSG i ich rywalami jest ogromna pod każdym względem, i chociaż mistrz Francji zwyciężył, to ten mecz pokazał, że w piłce skazany na porażkę nie zawsze musi pogodzić się z tą rolą. Gracze Nancy walczyli dzielnie i niewiele brakowało by wywieźli z tego stadionu cenny punkt.

W pierwszej części spotkania „Paryżanie” grali w swoim stylu. Długo utrzymywali się przy piłce i wymieniając podania chcieli stworzyć dogodne akcje. Szybkie zdobycie gola ułatwiłoby im sprawę, ponieważ mogliby wtedy spokojnie kontrolować przebieg gry. Założony plan jednak się nie powiódł i po pierwszych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Piłkarze gości wcale nie wyglądali na przestraszonych przewagą PSG i umiejętnie się bronili.

Przez długą część drugiej połowy dalej nie padła żadna bramka. Napięcie i frustracja w szeregach trenera Emery'ego rosły z minuty na minutę. Zawodnicy PSG nie potrafili zamienić dobrych sytuacji na gola. Wielokrotnie fatalnie pudłowali Guedes, Cavani i Pastore. Najlepszy strzelec drużyny z trzech metrów nie trafił głową do siatki. Równie dobrej szansy nie wykorzystał Goncalo Guedes, który mając odsłoniętą prawie całą bramkę uderzył wprost w obrońcę. Piłkarze Paris Saint-Germain zaczęli grać bardzo nerwowo i ich gra nie układała się tak jak wcześniej. Z pomocą przyszedł jednak Serge Aurier. Boczny obrońca przebojowo wdarł się w pole karne przeciwnika i chciał minąć bramkarza, ale jeden z defensorów udaremnił jego próbę. Na swoje nieszczęście, przy tej interwencji Muratori faulował zawodnika gospodarzy. Sędzia nie miał w tym przypadku wątpliwości i wskazał na jedenasty metr od bramki. Rzut karny na gola zamienił Edinson Cavani, co przyniosło ulgę zespołowi Unaia Emery'ego.

Rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Urugwajski snajper zapewnił swojej drużynie kolejne trzy punkty, dzięki czemu przynajmniej na chwilę klub zrównał się punktami z liderem ligi.

Paris Saint-Germain – AS Nancy-Lorraine 1:0 (0:0) Cavani 80' (kar.)