Trzy bramki, trzy punkty. Bayern wygrywa

Tomasz Kurpiewski | 11.03.2017 17:22 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 24. kolejki Bundesligi Bayern zagrał z Eintrachtem Frankfurt. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali ostatnio mecz Ligi Mistrzów w świetnym stylu. Również i ten pokazał, że zawodnicy Carlo Ancelottiego są w znakomitej formie.

Mimo dużej przewagi w utrzymywaniu się przy piłce, to nie zawodnicy Bayernu pierwsi stworzyli sobie groźną sytuację. W 19 minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Hrgota. Piłkarz w sytuacji sam na sam z Neuerem minął go i miał przed sobą pustą bramkę. Jednakże, pogoń Mattsa Hummelsa okazała się skuteczna. Niemiecki obrońca w ostatniej chwili wykonał ryzykowny wślizg i wybił piłkę spod nóg rywala.

W końcowym fragmencie pierwszej połowy zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie za sprawą Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski po dograniu Thomasa Muller trafił do siatki i tym samym zdobył już dwudziestą bramkę w lidze. „Bawarczycy” jeszcze przed przerwą zdołali ten rezultat podwyższyć. Tym razem na listę strzelców wpisał się Douglas Costa. Brazylijczyk zamienił precyzyjne dośrodkowanie Alaby na gola.

W drugiej części tego pojedynku, gracze Carlo Ancelottiego od razu wzięli się do roboty. W 55 minucie bramkę ponownie zdobył Robert Lewandowski. Te trafienie ustawiło mecz i pozwoliło graczom gospodarzy kontrolować w pełni sytuację na boisku. Do końcowego gwizdka wynik się nie zmienił. Dzięki dwóm bramkom Lewandowskiego i trafieniu Costy Bayern umacnia swoją pozycję na szczycie tabeli.

Bayern FC – Eintracht Frankfurt 3:0 (2:0) Lewandowski 38', 55', Costa 41'