Minimalizm Bayernu zdał egzamin

Tomasz Kurpiewski | 19.03.2017 19:22 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

25 kolejka Bundesligi zakończyła się meczem Borussii Moenchengladbach z Bayernem. Zdecydowanym faworytem w tym pojedynku był zespół Carlo Ancelottiego. Goście wygrali, ale zdołali zdobyć tylko jedną bramkę.

Drużyna gospodarzy przez pierwszą połowę nie chciała za wszelką cenę stracić bramki. Piłkarze Borussii skupiali się głównie na obronie. Widok całej jedenastki broniącej w swoim polu karnym nie był rzadki. Wynikało to także z dobrej postawy, jaką prezentowali rywale. Blisko trafienia tuż przed przerwą był Arjen Robben. Niewiele zabrakło również Robertowi Lewandowskiemu. Holender zdecydował się na strzał z dystansu, ale podkręcona przez niego piłka trafiła w słupek. Futbolówkę dobijał jeszcze reprezentant Polski, ale kapitalną interwencją popisał się Yann Sommer i uratował swój zespół.

W drugiej połowie w końcu przyszła pora na gospodarzy. Po jednej z nielicznych kontr, świetną szansę na zdobycie gola miał Raffael. Napastnik przebiegł z piłką kilka metrów, ale jego strzał okazał się niecelny. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, przekonali się najlepiej podopieczni Heckinga. Minutę po zmarnowanej okazji, na prowadzenie wyszedł Bayern. Thiago wypatrzył w polu karnym Mullera i zagrał do niego precyzyjnie. Niemiec nie opanował piłki tak, jakby sobie tego życzył, ale nawet w takich okolicznościach zdołał pokonać golkipera gospodarzy.

W końcowych fragmentach meczu podopieczni Carlo Ancelottiego skupili się na utrzymaniu przy piłce i w pełni kontrolowali przebieg meczu. Przyjezdni byli usatysfakcjonowani jednobramkową przewagą i mimo kilku akcji przeciwnika, udało im się dowieźć wynik do końca.

Borussia Moenchengladbach – Bayern FC 0:1 (0:0) Muller 63'