Fuchs: My, piłkarze nie chcieliśmy zwolnienia Ranieriego

Autor: Michał Nowacki | 23.03.2017 08:49 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, że piłkarze Leicester City chcieli zwolnienia Claudio Ranieriego. Obrońca "Lisów", Christian Fuchs zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom. Włoski szkoleniowiec zdobył z drużyną mistrzostwo Anglii, a po dziewięciu miesiącach, od wywalczenia tego trofeum, został zwolniony z powodu słabych wyników drużyny. Ekipie z King Power Stadium szło na tyle kiepsko, że musiała się bać, że spadnie do The Championship, więc władze "Lisów" doszły do wniosku, że trzeba zmienić trenera. W mediach pojawiły się informacje, że to piłkarze chcieli takiego rozwiązania.

– To jest całkowicie naciągana wiadomość. Mogę was zapewnić, że nie było spotkania piłkarzy z właścicielami. Oczywiście właściciele rozmawiali z nami, ale oni sami podjęli taką decyzję. Oni wiedzą jakie decyzje podejmować i my im nie musimy w tym pomagać – ujawnił Christian Fuchs w rozmowie z niemieckim magazynem "11Freude".

– Później Claudio Ranieri przyszedł do szatni, uścisnął wszystkim rękę i życzył nam powodzenia w dalszych dniach obecnego sezonu. To może brzmieć dosyć dziwnie, ale w swojej 16-letniej karierze miałem 15 różnych trenerów. Jestem bardzo wdzięczny Ranieriemu za zaufanie do mnie, ale w końcu gracze muszą akceptować decyzje właściciela – dodał obrońca.

Claudio Ranieriego zastąpił Craig Shakespeare, który odniósł z "Lisami" cztery zwycięstwa z rzędu w ostatnim czasie i zanotował awans do dalszej rundy w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej o: Anglia, Trenerzy, Claudio Ranieri, Leicester City, Craig Shakespeare

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze