Argentyński duet rozmontował Chievo!

Autor: Karol Brandt | 08.04.2017 22:34 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu 31. kolejki włoskiej Serie A „Bianconeri” pokonali „Ceo”, a ogromny wkład w to zwycięstwo mieli Paulo Dybala i Gonzalo Higuaín.

Dzisiejszego wieczoru byliśmy świadkami starcia Juventusu z Chievo Werona. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w rundzie jesiennej. Wówczas „Stara Dama” wygrała na wyjeździe 2:1. Tym razem rolę się odwróciły i to podopieczni Massimiliano Allegriego posiadali atut w postaci własnego boiska. Jeśli chodzi o nieobecności, to gospodarze w tym meczu musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Mario Mandžukicia i Marko Pjacy. Jeśli chodzi o zespół zarządzany przez Rolando Marana, on był osłabiony brakiem leczących urazy Gennaro Sardo, Nicoli Rigoniego oraz Alessandro Gamberiniego. Faworytem tej konfrontacji był ubiegłoroczny mistrz Włoch.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter, Michael Fabbri. Początkowy kwadrans był dość wyrównany. W 17. minucie pressing Juventusu przyniósł efekty, a na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Sami Khedira. Wówczas świetnie spisał się golkiper ekipy przyjezdnej. Dwie minuty później z podobnej odległości uderzał Paulo Dybala, a piłka po interwencji bramkarza znalazła się poza linią końcową.

W 23. minucie Paulo Dybala przedarł się w pole karne rywali i odegrał futbolówkę do ustawionego na wprost bramki, Gonzalo Higuaína. Były snajper Realu Madryt huknął bez przyjęcia, a „szmacianka” zatrzepotała w siatce. Ostatecznie taki wynik utrzymał się do przerwy i właściwie można by rzec, że odzwierciedlał on przebieg pierwszych 45 minut tego spotkania, które oglądało się całkiem przyjemnie.

Po przerwie w drużynie gości na plac gry nie wrócił już Massimo Gobbi, którego zastąpił Mariano Izco. Do 61. minuty musieliśmy poczekać na to, aż zrobi się groźnie pod bramką Chievo Werona. W tej sytuacji Gonzalo Higuaín uderzył z 16 metrów, a piłka przeleciała tuż obok prawego słupka. Ależ było blisko! W 66. minucie doszło do zmiany w Juventusie, a boisko opuścił Juan Cuadrado, którego zastąpił Mario Lemina.

Kilka sekund później opiekun Chievo posłał na plac gry Roberto Inglese, a na ławce rezerwowych zasiadł Riccardo Meggiorini. W 74. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Paulo Dybala, strzelając obok prawego słupka. Tuż przed tą akcją na placu gry zameldował się Leonardo Bonucci, zmieniając Stefano Sturaro.

Od 75. minuty na boisku mogliśmy oglądać Jonathana de Guzmána, który zastąpił Përparima Hetemaja. W 84. minucie Paulo Dybala wbiegł w pole karne z futbolówką u nogi, którą następnie odegrał do Stephana Lichtsteinera, a ten podał do niepilnowanego Gonzalo Higuaína. Argentyńczyk dopełnił formalności i tym samym ustrzelił dublet!

Summa summarum wynik nie uległ już zmianie, a trzy punkty powędrowały na konto ligowe „Starej Damy”.

Juventus FC – AC Chievo Werona 2:0 (1:0) Higuaín 23’, 84’