PSG zgodnie z planem. Dużo bramek i trzy punkty

Tomasz Kurpiewski | 09.04.2017 22:46 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

We francuskiej Ligue 1 do końca zostało już tylko sześć kolejek. Różnice punktowe drużyn znajdujących się na podium nie są duże, dlatego każda z nich chce z każdego meczu wycisnąć jak najwięcej. Ten sam cel przyświecał w dzisiejszym pojedynku piłkarzom Paris Saint-Germain, którym przyszło zmierzyć się z zawodnikami EA Guingamp.

Pierwsza część tego starcia nie była zbyt emocjonująca. Przez te 45 minut nie padła żadna bramka. Zupełnie inaczej wyglądała już gra po zmianie stron. Trenerzy obu zespołów uznali, że czas nie będzie działał na ich korzyść, w związku z czym zalecili atak. Widoczne to było w początkowej fazie drugiej połowy. Wynik spotkania został otwarty w 56 minucie. Wówczas Edinson Cavani podał precyzyjnie do biegnącego środkiem Angela Di Marii. Argentyńczyk podcinką pokonał golkipera gości. Cztery minuty później nastąpiło podwojenie rezultatu. Adrien Rabiot dobrze podał do Cavaniego, a snajper PSG po ograniu obrońcy nie miał kłopotów z trafieniem do siatki. Widać było, że podopieczni Unaia Emery'ego złapali wiatr w żagle i nie zamierzali poprzestać na takim wyniku. W 71 minucie swoją znakomitą dyspozycję potwierdził Edinson Cavani, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie gry podopieczni Unaia Emery'ego totalnie pogrążyli swojego rywala. Tym razem na listę strzelców wpisał się Blaise Matuidi. Francuz po podaniu Lucasa Moury skierował futbolówkę prosto do siatki.

Goście nie potrafili dzisiaj sforsować obrony PSG. Mimo kilku prób, zawsze zwycięsko wychodziła z niej formacja defensywna. Znakomita druga połowa w wykonaniu gospodarzy dała oczekiwane efekty. Dużo bramek i przede wszystkim trzy punkty. Dzięki dwóm kolejnym trafieniom, Edinson Cavani umacnia swoją pozycję w klasyfikacji strzelców. Na swoim koncie ma już 29 bramek. PSG wciąż traci trzy punkty do lidera ligi - AS Monaco. Z każdą kolejką walka o tytuł mistrzowski będzie bardziej zacięta.

Paris Saint-Germain – EA Guingamp 4:0 (0:0) Di Maria 56', Cavani 60, 71', Matuidi 90'+2