Armaty "Kanonierów" to niewypały! Crystal Palace wygrywa wysoko

Tomasz Kurpiewski | 10.04.2017 20:27 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatnim meczu 32. rundy ligi angielskiej piłkarzom Arsenalu przyszło wybrać się na Selhurst Park. Przeciwnikami podopiecznych Arsene'a Wengera byli w tym pojedynku zawodnicy Crystal Palace.

Gospodarze zamierzali wykorzystać atut własnego boiska i przy zagrzewających ich do boju trybunach dość szybko wyszli na prowadzenie. Bramkę dla swojego zespołu zdobył w 17 minucie Andros Townsend. Jego koledzy sprawnie operowali piłką pod polem karnym Arsenalu i po składnej akcji Wilfried Zaha dograł płasko w pole karne, gdzie Townsend sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki. Zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze Crystal Palace. Groźne akcje przyjezdnych należały do rzadkości w pierwszej połowie.

Nie inaczej było po zmianie stron. Inicjatywę znów przejęli gracze Crystal Palace i zaowocowało to podwyższeniem wyniku. Po raz drugi asystował Zaha, ale największe zasługi przy tej bramce należą się Yohanowi Cabaye'owi. Francuz popisał się przepięknym, mierzonym uderzeniem z pierwszej piłki. Stadiony świata! Dwubramkowa strata już była sporym problemem dla „Kanonierów”, ale to co stało się kilka chwil później zupełnie pogrzebało ich szanse na korzystny rezultat. Pięć minut po tym, jak golkiper Arsenalu wyciągnął futbolówkę z siatki, sędzia podyktował rzut karny gospodarzom. Do jedenastki podszedł Luka Milivojević i strzałem w lewy róg bramki pokonał Martineza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem. Trzy punkty wędrują na konto Crystal Palace, którego zawodnicy byli dziś zdecydowanie lepsi i w pełni zasłużyli na tę nagrodę.

Crystal Palace FC – Arsenal FC 3:0 (1:0) Townsend 17', Cabaye 63', Milivojević 68'