Halo? Poproszę dwie bramki!

Tomasz Kurpiewski | 14.04.2017 22:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszym meczu 33. kolejki Ligue 1 zawodnicy Paris Saint-Germain zagrali z Angers SCO. Obrońcy tytułu byli w tym meczu gośćmi, ale bez większych problemów poradzili sobie z niżej notowanym rywalem.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych. W 28 minucie meczu gola po rzucie wolnym zdobył Angel Di Maria. Argentyńczyk ładnie uderzył nad murem i pokonał golkipera Angers. Gospodarze w pierwszych 45 minutach również mieli swoje szanse. Najbliższy wpisania się na listę strzelców był Baptiste Santamaria, ale jego strzał wybronił Kevin Trapp.

W drugiej części spotkania obraz gry nie różnił się znacząco od poprzedniej. „Paryżanie” mając korzystny wynik grali spokojnie i starali się kontrolować wydarzenia na boisku. Kilkakrotnie z dobrej strony pokazali się piłkarze gospodarzy, ale w świetnej formie był dzisiaj bramkarz PSG. Trapp w 73 minucie znakomicie wybronił strzał głową Cheikha N'Doye.

W końcowym fragmencie pojedynku podopieczni Unaia Emery'ego podwyższyli swoje prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Angel Di Maria. Skrzydłowy był dziś jednym z najlepszych na boisku, a drugie trafienie tylko to potwierdziło.

Zgodnie z przewidywaniami, drużyna z Paryża wygrała w starciu z Angers. Mistrzowie Francji zdobyli tym samym kolejne trzy punkty, które będą bardzo istotne w kontekście walki o tytuł.

Angers SCO – Paris Saint-Germain 0:2 (0:1) Di Maria 28', 84'