Napoli nie daje szans Udinese

Tomasz Kurpiewski | 15.04.2017 22:40 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 32 kolejce Serie A na stadionie Świętego Pawła w Neapolu gospodarze zmierzyli się z zespołem Udinese Calcio. Spotkanie AS Romy z Atalantą zakończyło się remisem, dlatego piłkarze Napoli za wszelką cenę chcieli zdobyć dziś trzy punkty i skrócić dystans do bezpośredniego rywala.

Wywalczenie przed własną publicznością kompletu punktów nie wydawało się tak łatwe po pierwszej połowie. Odkąd drużynę gości przejął Del Neri, gracze z Udine grają zdecydowanie lepiej. Przez pierwsze 45 minut dobrze bronili dostępu do swojej bramki i oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 0-0.

Tuż po zmianie stron podopieczni Maurizio Sarriego zareagowali. Już w 48 minucie wyszli na prowadzenie. Dries Mertens wykorzystał przeszywające podanie Jorginho i zaraz po opanowaniu piłki oddał strzał z linii pola karnego. Gospodarze poszli za ciosem i kilkanaście minut później mieliśmy już 2-0 dla Napoli. W 63 minucie Allan przejął piłkę przed polem karnym rywala, wpadł w nie i huknął z całej siły. Interweniujący Rafael nie miał żadnych szans.

Ostatnią bramkę w tym pojedynku strzelił Jose Callejon, czym dobitnie pokazał, że zawodnicy Udinese nie mogą równać się z gospodarzami. Hiszpan pięknie uczcił swój dwusetny występ w barwach klubu z południa Włoch.

Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania. Dzięki trzem punktom w tym pojedynku, gracze z Neapolu tracą do drugiego miejsca już tylko dwa. Zapowiada się ciekawa końcówka w Serie A.

SSC Napoli – Udinese Calcio 3:0 (0:0) Mertens 48', Allan 63', Callejon 72'