Kompany: Bazuję na swoim doświadczeniu

Autor: Michał Nowacki | 17.04.2017 12:49 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany w obecnym sezonie wystąpił tylko w siedmiu meczach od pierwszej minuty. Belg od dłuższego czasu zmaga się z serią kontuzji, ale w sobotę w spotkaniu z Southamptonem został nazwany piłkarzem meczu.

Od połowy listopada do kwietnia stoper zanotował tylko jeden mecz. Szkoleniowiec "The Citizens", Josep Guardiola podkreśla, że wierzy w umiejętności kapitana i wierzy, że niebawem jego problemy z kontuzjami się skończą. W ostatnich dwóch meczach w tym miesiącu Belg zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. W starciu z Chelsea to lider był górą 2:1, ale z Southamptonem podopieczni Guardioli wygrali 3:0, zaś pierwszą bramkę w meczu zdobył właśnie Kompany.

– Chciałbym zostać tutaj i wykonać swoją pracę, potrzebuję czasu na przystosowanie się po powrocie po każdym urazie. Mam szczęście, że mogę wykorzystać ogromne doświadczenie. Fizycznie nieważne na jakim etapie jestem, wiem co mam robić i jak długo mogę grać w piłkę i być wydajnym na boisku – zaczął Vincent Kompany.

– Najważniejszą rzeczą jest wiara w siebie i doświadczenie. Nie mogę powiedzieć jak cenne jest to, bo gdybym miał 20 lat nie grałbym w ten sposób co teraz. Jestem szczęśliwy, że mam dobrych zawodników wokół siebie. Śledzę dużo co się dzieje na treningach, więc rozumiem, co należy zrobić. Ja naprawdę jestem spokojny o swój pobyt tutaj i myślę tylko o następnym meczu – dodał kapitan "The Citizens".

Czytaj więcej o: Anglia, Manchester City, Vincent Kompany

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze