Guardiola: De Bruyne ma w sobie dużo pokory

Autor: Michał Nowacki | 17.04.2017 14:14 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Josep Guardiola uważa, że wielkie poświęcenie Kevina De Bruyne'a daje wielkie korzyści dla klubu. Belg pokazuje, że dla niego liczy się dobro drużyny niż jego samego i pokornie godzi się z pozycją na boisku.

Kevin de Bruyne w sobotę zaliczył dwie asysty, najpierw po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Leroy Sané, zaś trzy minuty później z gola cieszył się Sergio Agüero. Tym samym Belg ma już 13 kluczowych podań w tym sezonie. Piłkarz na St. Mary Stadium grał jako prawoskrzydłowy, choć często jest ustawiany również jako jeden ze środkowych pomocników, który gra obok Davida Silvy.

– Wiele razy rozmawiałem z nim o jego ulubionej pozycji i powiedział mi zawsze, że to nie ma dla niego znaczenia, chce grać i może się przystosować do każdej pozycji. Z jakością tego gracza, jak biega, jak walczy możemy wiele osiągnąć. Grał wiele minut w tym sezonie, a ostatnio był nieco wolniejszy i mniej dokładny w podaniach, ale to tylko dlatego, że ma dużo minut w nogach. Właśnie wtedy brakowało nam İlkaya Gündoğana i błędem moim jest, że nie daje więcej minut Fabianowi Delphowi – stwierdził Josep Guardiola.

Czytaj więcej o: Anglia, Josep Guardiola, Trenerzy, Manchester City, Kevin De Bruyne

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze