PSV ułatwiło zadanie Feyenoordowi, Ajax bez punktów w Eindhoven

Autor: Bartłomiej Misztal | 23.04.2017 18:46 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Petera Bosza stoczyli wyrównany pojedynek na Phillips Stadion. Zwycięzcą okazała się drużyna gospodarzy, którzy, wprawdzie zdobyli jednego gola, ale na wagę trzech punktów.

Miejscowi rzucili się do ataku i przez pierwsze minuty widać było praktycznie tylko ich. „Joden” nie byli w stanie odpowiedzieć. Wtedy nastała minuta 25. i do rzutu wolnego podszedł Locadia, który bezpośrednim strzałem otworzył wynik meczu. To zadziałało na drużynę gości jak płachta na byka, gdyż z każdą kolejną minutą zaczęli grać odważniej. Odpowiedzieć mógł Ziyech z rzutu wolnego, ale Zoet wybronił jego strzał.

Przewaga PSV stopniała, co było spowodowane chęcią wyrównania przez piłkarzy Ajaxu. Po zmianie stron goście nie poddawali się. W jednej z akcji Schoene uderzył z dystansu, ale Zoet nie dał się pokonać. Groźniejsza była za to odpowiedź miejscowych. Przed szansą stanął wówczas Bergwijn, ale Onana zdołał wybronić jego strzał.

Z upływem czasu spotkanie zaczęło robić się coraz bardziej nerwowe. Nie obyło się bez interwencji sędziego, który musiał upomnieć Kluiverta i Locadię To spowodowało delikatne przedłużenie. W doliczonym czasie bliżsi trafienia byli jednak piłkarze z Eindhoven. Wprawdzie Locadia zmarnował swoją okazję, ale Brenet był bardzo blisko pokonania Onany, jednak golkiperowi Ajaxu udało się wygrać pojedynek z holenderskim obrońcą. Gol z pierwszej połowy finalnie ustalił wynik całego spotkania. PSV nie ma szans na mistrzostwo, ale ich wygrana utrudniła Ajaxowi walkę o nie z Feyenoordem na dwie kolejki przed końcem sezonu w Eredivisie.

PSV Eindhoven – AFC Ajax 1:0 (1:0) Locadia 25'