Schalke dzieli się punktami z Lipskiem

Tomasz Kurpiewski | 23.04.2017 19:20 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 30 rundzie Bundesligi piłkarzom RasenBallsport Leipzig przyszło zmierzyć się z zespołem z Gelsenkirchen. Drużyna gości to spore zaskoczenie tego sezonu. Zajmują obecnie pozycję wicelidera i mają sporą przewagę nad trzecim zespołem. Remis w dzisiejszym meczu nie wpłynie jednak znacząco na ich sytuację.

Pierwsza połowa ułożyła się zdecydowanie po myśli przyjezdnych. Już w 14 minucie nastąpiło otwarcie wyniku. Z prawej strony boiska Bernardo zacentrował piłkę w pole karne. Timo Werner będąc przy krótszym słupku oddał strzał głową w dalszą część bramki i futbolówka zatrzepotała w sieci. Dwie minuty później mogło być już 2-0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się nieznacznie Emil Forsberg.

Zawodnicy gospodarzy nie mogli wymarzyć sobie lepszego startu drugiej części spotkania. Od gwizdka sędziego nie upłynęła jeszcze minuta, a już mieliśmy remis. Gracze Schalke błyskawicznie odrobili stratę. Jan Klaas Huntelaar wykorzystał dogranie Daniela Caligiuriego i pokonał golkipera Lipska.

Drużyna z Gelsenkirchen nie potrafiła pójść za ciosem i zdobyć drugiej bramki. Ich rywal również nie pokazał się w tym aspekcie z dobrej strony. Zawodnicy RasenBallsport Leipzig nie byli w stanie skutecznie odgryźć się przeciwnikom.

Zabrakło zdecydowania i odrobiny szaleństwa, żeby któryś z zespołów przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się podziałem punktów, co z pewnością jest lepszym rezultatem dla przyjezdnych.

FC Schalke 04 – RasenBallsport Leipzig 1:1 (0:1) Huntelaar 46' – Werner 14'