Barcelona demoluje Osasunę

Tomasz Kurpiewski | 26.04.2017 21:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Mecz 34. kolejki ligi hiszpańskiej pomiędzy FC Barceloną i Osasuną z pewnością będzie lepiej wspominany przez gospodarzy. Podopieczni Luisa Enrique bez problemów wywalczyli komplet punktów pogrążając rywali.

Pierwsza połowa była świetnym popisem w wykonaniu piłkarzy Barcelony. Zdecydowana większość groźnych akcji miała miejsce pod bramką przyjezdnych. Ofensywna gra przyniosła „Blaugranie” dwa gole. Pierwszego zdobył Lionel Messi, który efektownie ograł obrońcę, popędził przed siebie i pewnie wykończył całą akcję. Drugi natomiast przypadł Andre Gomesowi. Portugalczyk wykorzystał precyzyjne dogranie Ivana Rakitica i z pierwszej piłki trafił w samo okienko.

Tuż po przerwie do głosu doszła drużyna Osasuny. Goście błyskawicznie, bo już w 48 minucie, strzelili kontaktowego gola. Mierzonym strzałem z rzutu wolnego popisał się Roberto Torres. Dzięki tej bramce pojawiło się małe światełko nadziei dla zespołu Osasuny, ale zostało one momentalnie zgaszone. W dziesięć minut gospodarze zdołali znacznie podwyższyć wynik. W tym czasie padły aż cztery trafienia. W 57 minucie swoją drugą bramkę zdobył Andre Gomes. Wykorzystując zamieszanie w polu karnym uderzył na dalszy słupek pozostawiając golkipera bez szans. Trzy minut później na listę strzelców wpisał się ponownie Lionel Messi. Argentyńczyk uderzył zza pola karnego, czym zaskoczył Salvatore Sirigu. Podopieczni Luisa Enrique nie poprzestali na tym. Poszli jeszcze dalej totalnie dobijają przeciwnika. Paco Alcacer otrzymał podanie od Javiera Mascherano i na wślizgu zdołał jeszcze oddać strzał, zanim do piłki dopadł Sirigu. Chwilę później Javier Mascherano do asysty dołożył trafienie. Arbiter podyktował rzut karny, do którego podszedł Argentyńczyk. Defensor Barcelony bez problemów pokonał golkipera Osasuny.

W końcowym fragmencie spotkania graczom Barcelony udało się wbić jeszcze jedną bramkę. Tym razem swój dublet zdobył Paco Alcacer, który w 86 minucie otrzymał dobre prostopadłe podanie, minął bramkarza i skierował futbolówkę do siatki.

FC Barcelona – CA Osasuna 7:1 (2:0) Messi 12', 61', Gomez 30', 57', Alcacer 64', 86', Mascherano 67' (k.) - Torres 48'

• Zapowiedź: Atlético Madryt vs. Real Madryt

280. „El Derbi Madrileño” to bez wątpienia gratka dla wszystkich kibiców najpopularniejszego sportu na świecie. W ubiegłym sezonie podopieczni Zinédine’a Zidane’a dali pstryczka w nos piłkarzom Diego Pablo Simeone, eliminując ich w półfinale Ligi Mistrzów. Czy gospodarze tego starcia odegrają się na swoim przeciwniku, a może to „Los Blancos” po raz kolejny udowodnią swoją wyższość nad rywalem?

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Szlagierem 12. kolejki Premiership będą niewątpliwie derby północnego Londynu, w których na Emirates Stadium Arsenal podejmie Tottenham. Wyżej w tabeli są goście i to „Koguty” prowadzone przez Mauricio Pochettino są faworytami rywalizacji. Jednak ekipa Arsène'a Wengera na pewno nie odda łatwo zwycięstwa.