Zmęczone Angers uległo rywalom. Trzy punkty na koncie Lyonu

Tomasz Kurpiewski | 28.04.2017 22:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Sezon we Francji powoli dobiega już końca. W 35 kolejce Ligue 1 piłkarze Angers SCO zagrali z jedenastką Olympique Lyon. Półfinałowy mecz w Pucharze Francji dał się we znaki gospodarzom i w lidze ulegli przeciwnikowi. Duży wpływ na wynik miały błędy bramkarza Angers. Ten, który miał ogromny udział w awansie ekipy do finału Coupe de France, tym razem miał pecha.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do podopiecznych Bruno Genesio. W 17 minucie dość kuriozalnego gola zdobył Mathieu Valbuena. Jeden z piłkarzy Lyonu silnie zacentrował w pole karne. Interweniujący golkiper Angers wybił piłkę, która trafiła wprost w filigranowego Francuza i wpadła do siatki. Na kilka minut przed końcem pierwszej części Lyon podwyższył swoje prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nabil Fekir. Ofensywny pomocnik uderzył z rzutu wolnego. Błąd popełnił Letellier, któremu piłka przeleciała pod ręką.

Druga część meczu zaczęła się od silnego uderzenia gospodarzy. Bramkę kontaktową strzelił Cheikh N'Doye. Rosły napastnik wykorzystał dogranie z rzutu rożnego Thomasa Manganiego i głową pokonał bramkarza przyjezdnych. Wydawało się, że ten gol zmieni nieco obraz gry, ale późniejsze wydarzenia znacznie zmniejszyły szanse Angers na wygraną. W 76 czerwoną kartkę otrzymał Mateo Pavlović. Piłkarze Olympique Lyon wykorzystali grę w przewadze i spokojnie utrzymywali się przy piłce aż do końca spotkania.

W dzisiejszym starciu szczęście nie dopisało gospodarzom, a w szczególności ich bramkarzowi. Alexandre Letellier, który w półfinale Coupe de France był bohaterem, w tym pojedynku jednak zawiódł. To nie był jego dzień. Tym samym ekipa z Lyonu zgarnęła komplet punktów i umocniła swoją pozycję w tabeli.

Angers SCO – Olympique Lyon 1:2 (0:2) N'Doye 49' – Valbuena 17', Fekir 42'