Kolejny krok w stronę tytułu. Monaco coraz bliżej tryumfu

Tomasz Kurpiewski | 29.04.2017 19:04 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco jest niezwykle bliskie sięgnięcia po tytuł mistrzowski we Francji. Przystępując do meczu z Toulouse FC w 35 kolejce Ligue 1, podopieczni Leonardo Jardima mieli za sobą siedem kolejnych zwycięstw w lidze, czym wyrównali rekord sprzed wielu lat. Dziś stanęli przed szansą wyrównania kolejnego, który miał miejsce w latach sześćdziesiątych. Do tego potrzebna była jednak wygrana z zespołem z południa Francji.

Piłkarze lidera ligi francuskiej zdominowali swoich rywali i to akcje w ich wykonaniu mogliśmy oglądać w pierwszej połowie. Najbliższy wpisania się na listę strzelców był Kylian Mbappe-Lottin. Młodziutkiemu Francuzowi zabrakło jednak trochę szczęścia. W 34 minucie pojedynku ofensywny gracz ruszył przebojowo lewą stroną boiska i tylko interwencja obrońcy w ostatniej chwili uchroniła klub z Tuluzy przed stratą gola.

Tuż po przerwie szczęście uśmiechnęło się do gości. W zagraną w pole karne piłkę nie trafił Jemerson, dopadł do niej Ola Toivonen i nie pomylił się stojąc oko w oko z bramkarzem Monaco. Strata bramki pobudziła gospodarzy i mieliśmy błyskawiczną odpowiedź. Piękną centrą popisał się Joao Moutinho, w powietrze wyskoczył niepilnowany Kamil Glik i głową zdobył gola. Remis dla podopiecznych Jardima to jak porażka. Nic więc dziwnego, że jego zawodnicy coraz bardziej naciskali na rywali. Taki upór się opłacił, bo w 64 minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się niezawodny w tym sezonie Kylian Mbappe-Lottin. Młody Francuz biegnąc prawą stroną boiska uderzył mocno na krótki słupek, czym zaskoczył stojącego między słupkami Lafonta.

Nieco ponad dziesięć minut później gracze Monaco zamknęli mecz. Gola dobijającego przeciwników zdobył Thomas Lemar. Tym razem znakomite dogranie posłał Nabil Dirar, a nabiegający na futbolówkę piłkarz z numerem 27 dopełnił tylko formalności. Jeszcze przed końcem spotkania gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. W indywidualnej akcji Radamel Falcao trafił w słupek. Swoją szansę miał także Mbappe, który minąwszy kilku obrońców Tuluzy przegrał pojedynek z Albanem Lafontem.

Rezultat pojedynku nikogo nie zdziwił. Zdecydowanym faworytem od samego początku byli gracze Monaco. Nawet po stracie gola zdołali w krótkim czasie odwrócić losy spotkania i później już spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

AS Monaco – Toulouse FC 3:1 (0:0) Glik 49', Mbappe-Lottin 64', Lemar 75' – Toivonen 46'

• Wymęczony remis Monaco ze spadkowiczem

AS Monaco rozpoczęło zmagania 13. kolejki Ligue 1, ale nie był to udany występ mistrzów Francji. Zespół zremisował z Amiens 1:1, które przed tym spotkaniem zajmowało 18. miejsce, czyli pierwsze w strefie spadkowej.

• Real odda Bale'a i Kroosa do PSG, aby pozyskać Neymara?!

Real Madryt jest gotowy sprzedać Garetha Bale'a w lecie przyszłego roku. Zdaniem dziennika AS władze "Królewskich" nie mają cierpliwości do Walijczyka, który ciągle leczy urazy. Aktualnie piłkarz od miesiąca zmaga się z kontuzją pachwiny i po raz ostatni zagrał we wrześniu tego roku.

• Skrzydłowi na wylocie z PSG?!

Lucas Moura oraz Ángel Di María mogą opuścić Paris Saint-Germain już w styczniowym okienku transferowym. Wszystko za sprawą Finansowego Fair Play, nad którym czuwa UEFA.

AS Monaco wykorzystało atut własnego boiska i w okrojonym składzie pokonało EA Guingamp 6:0. Po zwycięstwie PSG nad Angres 5:0, klub z Księstwa Monako nie chciał być gorszy, aby zachować szanse na walkę o tytuł mistrzowski.

Paris Saint-Germain okazało się być zbyt silnym rywalem dla zespołu Angers i wysoko wygrało na wyjeździe.