Rozgrzewka przed Ligą Mistrzów, Las Palmas na kolanach

Autor: Bartłomiej Misztal | 29.04.2017 22:23 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Atletico Madryt nie miało problemów z pokonaniem swojego oponenta. Wysoka wygrana potwierdziła, że „Rojiblancos” są przygotowani na walkę w europejskich pucharach.

Mecz ledwo się zaczął, a goście wyszli na prowadzenie. Niguez popędził lewym skrzydłem, zagrał w pole karne, a Gameiro wślizgiem posłał piłkę do bramki. Po niespełna kwadransie podopieczni Diego Simeone powiększyli prowadzenie. Tym razem Niguez wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Varasa. Chwilę później Gameiro trafił po raz drugi w tym meczu. Gaitan zagrał do wybiegającego Francuza, który bez problemów strzelił na 3:0 dla Atletico.

Mecz był dość wyrównany. Problemem Las Palmas była jednak skuteczność, której goście mieli w nadmiarze. Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się. Na samym jej początku Gameiro postraszył Varasa, ale trafił w bramkę zamiast do niej.

Piłkarze szli łeb w łeb, ale w 65. minucie Boateng ujrzał drugą żółtą kartkę i, jak się później okazało, to otworzyło szansę dla gości na przypieczętowanie wygranej. W 73. minucie Partey zagrał do Correi, a ten momentalnie odegrał do reprezentanta Ghany, który mocnym strzałem powiększył prowadzenie Atletico. W ostatnich minutach padła jeszcze jedna bramka. Filipe Luis zagrał z lewego skrzydła w stronę Torresa, który bez problemów pokonał Varasa i ustalił wynik spotkania.

UD Las Palmas – Atletico Madryt 0:5 (0:3) Gameiro 2' 18', Niguez 16', Partey 73', Torres 90'+1

• Bezkrólewie w Madrycie; Bezbramkowy remis na Wanda Metropolitano

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

Pomocnik Atletico Madryt Koke odniósł się do doniesień łączących Antoine’a Griezmanna z transferem do Barcelony, Paris-Saint Germain i Manchesteru United.

• Oficjalnie: Atlético Madryt pozyskało nowego udziałowca!

„Rojiblancos” poinformowali, że Quantum Pacific Group wykupiło 15% akcji klubu.