Garde: Mbappé to taki drugi Henry

Autor: Michał Nowacki | 03.05.2017 15:56 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Były trener Olympique Lyon i Aston Villii, Rémi Garde przyznał, że Kylian Mbappé jest bardzo dojrzałym napastnikiem i porównuje go do Thierry'ego Henry'ego w czasie jego początków w karierze. Do pierwszego zespołu "Les Gones" to właśnie , Rémi Garde wprowadził takich uzdolnionych zawodników jak: Alexandre Lacazette czy Nabil Fekir.

– Kylian Mbappé do tej pory przypomina mi Thierry'ego Henry'ego. Może on jest bardziej dojrzały w swojej grze niż jego rodak w jego wieku. Jeśli wziąć pod uwagę to co Henry osiągnął w futbolu to jest to czymś niesamowitym – przyznał były trener Lyonu w rozmowie z "The Guardian".

Spekulowano, że niedawno Manchester United oferował za tego snajpera 85 milionów euro, ale AS Monaco nie zaakceptowało sprzedaży tego zawodnika, za taką kwotę.

– Radzę samemu zawodnikowi, aby skoncentrował się na grze w Monaco niż spekulacjami transferowymi. Na pewno w przyszłości będzie miał czas wybrać inny klub i zmienić całe swoje życie. Jeśli Mbappé gra dobrze to częściowo dlatego, że obok niego jest Radamel Falcao, bardzo doświadczony napastnik. Ma bardzo dobrze wyważony zespół wokół siebie i dobrego menedżera. Widzieliśmy już utalentowanych zawodników, którzy mają bardzo dobry start, którzy zdecydują się skoncentrować bardziej na reklamach i mediach, mówić źle o swoim klubie niż na futbolu. Jeśli możesz to skup się tylko na futbolu, masz 18 lat i marzenia jak byłeś dzieckiem. Zapomnij o wszystkim co cię dotacza i na boisko wyjdź myśląc tylko o futbolu – dodał Rémi Garde.

Czytaj więcej o: Olympique Lyon, Francja , Trenerzy, Remi Garde, Thierry Henry, Legenda, AS Monaco, Kylian Mbappe

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze