Łatwizna w wykonaniu „Obywateli”, awans na podium

Autor: Bartłomiej Misztal | 06.05.2017 15:28 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Josepa Guardioli gładko uporali się z Crystal Palace. Dzięki tej wygranej awansowali na trzecią pozycję w tabeli Premiership na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Pierwsza bramka padła dość szybko. Wyglądało to, jakby Silva to wszystko zaplanował, bo najpierw posłał piłkę w kierunku Sterlinga, który zgrał ją do środka, ale Kelly próbował ją wybić. Zrobił to jednak zbyt lekko i były gracz Valencii dopadł do futbolówki i wykończył akcję, którą sam zaczął celnym strzałem do bramki.

Crystal Palace praktycznie nie istniało w tym spotkaniu, ale w 36. minucie goście wykorzystali zbyt dużą pewność siebie gospodarzy. Townsend posłał piłkę w pole karne, a Benteke wyskoczył najwyżej do niej i oddał strzał głową. Caballero zdołał wybronić to groźne uderzenie napastnika gości.

Po zmianie stron „Obywatele” potwierdzili, kto jest lepszy w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu De Bruyne udało się zagrać piłkę po ziemi z prawej strony. Jej adresatem był Kompany, który uderzył bez przyjęcia w samo okienko bramki przyjezdnych. Chwilę później asystent drugiej bramki mógł sam powiększyć prowadzenie, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego tylko musnęła poprzeczkę.

Były gracz Wolfsburga wpisał się na listę strzelców w 60. minucie, kiedy wykończył akcję po podaniu Jesusa. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć na tak dobrze zorganizowany Manchester City. Kibice „Obywateli” chcieli więcej, a ich prośby zostały wysłuchane. W 82. minucie Zabaleta obsłużył dokładnym zagraniem Sterlinga, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Ostatni głos należał do Otamendiego, który wykorzystał podanie De Bruyne i ustalił wynik całego spotkania.

Manchester City – Crystal Palace 5:0 (1:0) Silva 2', Kompany 49', De Bruyne 60', Sterling 82', Otamendi 90'+3