Co za mecz! Bayern podbija Lipsk

Autor: Bartłomiej Misztal | 13.05.2017 17:30 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

RB Leipzig chciało wziąć odwet za porażkę w rundzie jesiennej. Ostatecznie „Bawarczykom” udało się w ostatniej chwili wygrać po kapitalnym spotkaniu.

Wystarczyły dwie minuty, aby gospodarze wyszli na prowadzenie. Szybka kontra, Forsberg idealnie zagrywa piłkę w pole karne, a Sabitzer wykańcza akcję celnym strzałem głową. Gospodarze grali jak nakręceni, a „Bawarczycy” nie byli w stanie odpowiedzieć. W końcu, po kwadransie gry Lahm trafił Bernardo w rękę, chociaż takowej nie było, ale sędzia wskazał na 11. metr. Lewandowski wykorzystał szansę i doprowadził do remisu.

Miejscowi ani myśleli, aby przestać i napierali na bramkę Bayernu. Po niespełna pół godzinie gry to oni dostali szansę z rzutu karnego, po tym jak Alonso sfaulował Forsberga. Do „jedenastki” podszedł Werner i dał prowadzenie dla RB Leipzig. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy, ale po niej miejscowi szybko dołożyli kolejnego gola. Forsberg po raz kolejny dołożył asystę, a do bramki trafił Poulsen. Goście w końcu wzięli się do pracy i w 60. minucie trafili na 3:2. Po centrze w pole karne, Alonso głową zagrał do Alcantary, a ten z bliska pokonał Gulasciego.

Ten gol w sumie niewiele dał, bo kilka minut później gospodarze po raz czwarty pokonali Starke. Werner w dziecinny sposób ograł Boatenga i Lahma, wpadł w pole karne i posłał piłkę między nogami golkipera Bayernu prosto do siatki.

Okazało się, że gospodarze wypruli się w najmniej odpowiednim momencie, co dla doświadczonego Bayernu oznaczało szansę na ukaranie swojego rywala. Tak się stało. Najpierw do bramki trafił Lewandowski, który dobił uderzenie Robbena. Następnie Alaba doprowadził do remisu strzałem z rzutu wolnego. W ostatniej minucie Robben przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Bayernu. Holender minął dwóch obrońców i uprzedził sprytną podcinką wybiegającego Gulsciego.

RB Leipzig – Bayern Monachium 4:5 (2:1) Sabitzer 2', Werner 29'(k.) 65', Poulsen 47' – Lewandowski 17'(k.) 84, Alcantara 60', Alaba 90'+1, Robben 90'+5

• Bez fajerwerków, ale skutecznie. Łatwy triumf Bayernu

Jupp Heynckes notuje świetny start jako szkoleniowiec Bayernu Monachium. Mistrz Niemiec nie dał najmniejszych szans Celticowi i dopisał do swojego konta komplet punktów.

„The Bhoys” w poprzedniej kolejce bez trudu ograli RSC Anderlecht. Tym razem przyjdzie im rywalizować z o wiele silniejszym Bayernem. Wicemistrzowie Francji jak dotąd nie stracili choćby gola, zatem „Fiołki” stoją przed arcytrudnym zadaniem.

Według ekspertów wicemistrz Niemiec w obecnym sezonie Ligi Mistrzów był skazany na pożarcie. Tymczasem podopieczni trenera Ralpha Hasenhüttla tworzą historię, którą z pewnością zapamiętamy na długie lata. Tymczasem w obozie FC Porto panuje spokojna atmosfera, jednak to nie znaczy, że piłkarze trenera Sérgio Conceição odpuszczą mecz z „Bykami”.

Klub Kamila Gilka znajduje się pod ścianą i dość niespodziewanie okupuje ostatnią pozycję w tabeli grupy G. Brak kompletu punków z liderującym Besiktasem może okazać się brzemienny w skutkach i pogrzebać szansę na awans drużyny z Księstwa. W podobnej sytuacji znajduje się RB Leipzig, który na własnym boisku zmierzy się z FC Porto.