Ała! „Wieśniaki” są niemożliwe w tym sezonie

Autor: Bartłomiej Misztal | 13.05.2017 17:34 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Werder dostał potężną lekcję na koniec sezonu. TSG Hoffenheim po raz kolejny zadziwiło i potwierdziło, że nieprzypadkowo są w Top4 Bundesligi.

Jedni i drudzy toczyli wyrównany pojedynek, ale goście zdecydowanie lepiej radzili sobie z wykańczaniem swoich okazji. Już w 7. minucie Kramarić zagrał w kierunku Szalaia, który nie miał problemów z trafieniem do bramki. Kilka minut później ci sami zawodnicy byli współautorami kolejnego gola dla Hoffenheim Tym razem Szalai asystował, a Kramarić strzelał.

Werder nie próżnował, ale po stronie gospodarzy problemem była skuteczność. Tego nie brakowało „Wieśniakom”, którzy przed przerwą dołożyli kolejną bramkę. Zuber minął jednego z defensorów i pewnie trafił do siatki. Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniała. Goście po raz kolejny błyszczeli skutecznością, czego dowodem były dwa szybki gole w wykonaniu Kramaricia i Bicakcicia.

Gospodarze w końcu przełamali się. Świetnym zagraniem popisał się Kruse, a Gebre Selassie strzałem głową zdobył pierwszego gola dla Werderu. Goście niespecjalnie wdawali się w walkę, ze względu na dużą przewagę. To wykorzystali miejscowi, którzy jeszcze dwa razy trafiali do bramki rywala. Najpierw Bargfrede strzelił na 2:5, a w doliczonym czasie drugiej połowy wynik ustalił Bauer.

Werder Brema – TSG 1899 Hoffenheim 3:5 (0:3) Gebre Selassie 59', Bargfrede 86', Bauer 90'+1 – Szalai 7', Kramarić 11' 49', Zuber 40', Bicakcić 52'