BVB remisuje, a Hoffenheim czai się tuż za plecami

Autor: Bartłomiej Misztal | 13.05.2017 17:58 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Broniący się przed spadkiem Augsburg zachował u siebie cenny punkt przed ostatnią kolejką. Goście próbowali wszystkiego, ale nie udało im się zwyciężyć.

Widać było, że bliżej do wyjścia na prowadzenie było drużynie przyjezdnej. Okazało się jednak inaczej. W 28. minucie Buerki źle zachował się przy obronie zagrania Maxa. Golkiper BVB praktycznie wystawił piłkę wbiegającemu Finnbogasonowi, który bez problemów umieścił ją w siatce.

Przewaga nadal była po stronie gości, co pozwoliło im szybko odrobić straty. Wystarczyło kilka minut, aby doprowadzili do remisu. Kagawa popisał się świetnym zagraniem w kierunku Abameyanga, który celnym strzałem pokonał Luthe.

Po zmianie stron piłkarze BVB musieli za wszelką cenę pokazać, że są lepsi od swojego rywala. Okazji było wiele. Próbowali Dembele, Aubameyang, Guerreiro, Schmelzer, Kagawa, Piszczek, Reus, ale żaden nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie w Augsburgu utrzymał się bramkowy remis.

FC Augsburg – Borussia Dortmund 1:1 (1:1) Finnbogason 28' – Aubameyang 32'

• Bosz: Zasłużenie odpadliśmy

Szkoleniowiec Borussii Dortmund Peter Bosz wypowiedział się na temat przegranego meczu z Realem Madryt i odpadnięcia jego drużyny z rozgrywek.

• BVB w Lidze Europy; Ronaldo z rekordem!

Mistrzowie Hiszpanii pokonali Borussię Dortmund. Ekipa z Zagłębia Ruhry, choć przegrała to i tak uzyskała awans do 1/16 finału Ligi Europy.

Dzisiaj Borussia Dortmund zmierzy się z Realem Madryt. Trener gości, Peter Bosz przed pojedynkiem stwierdził, że Pierre-Emerick Aubameyang jest okropnym zawodnikiem. Słowa te miały sprawić, że "Królewscy" zrezygnują z pozyskania Gabończyka w najbliższej przyszłości.

Ostatnia kolejka fazy grupowej. W grupie H nie powinno być żadnych niespodzianek. Tottenham oraz Real okazali się być najlepszymi zespołami w grupie, które zdeklasowały swoich oponentów z Dortmundu oraz Nikozji.

Bayer 04 Leverkusen podejmował u siebie Borussię Dortmund. Od kilku tygodni goście prezentują mocno nierówną formę i to się potwierdziło dzisiaj w starciu na BayArena. Okazało się, że "Aptekarze" pokonali ekipę Thomasa Tuchela w pierwszej połowie, ale w całym meczu padł jedynie remis.