BVB remisuje, a Hoffenheim czai się tuż za plecami

Autor: Bartłomiej Misztal | 13.05.2017 17:58 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Broniący się przed spadkiem Augsburg zachował u siebie cenny punkt przed ostatnią kolejką. Goście próbowali wszystkiego, ale nie udało im się zwyciężyć.

Widać było, że bliżej do wyjścia na prowadzenie było drużynie przyjezdnej. Okazało się jednak inaczej. W 28. minucie Buerki źle zachował się przy obronie zagrania Maxa. Golkiper BVB praktycznie wystawił piłkę wbiegającemu Finnbogasonowi, który bez problemów umieścił ją w siatce.

Przewaga nadal była po stronie gości, co pozwoliło im szybko odrobić straty. Wystarczyło kilka minut, aby doprowadzili do remisu. Kagawa popisał się świetnym zagraniem w kierunku Abameyanga, który celnym strzałem pokonał Luthe.

Po zmianie stron piłkarze BVB musieli za wszelką cenę pokazać, że są lepsi od swojego rywala. Okazji było wiele. Próbowali Dembele, Aubameyang, Guerreiro, Schmelzer, Kagawa, Piszczek, Reus, ale żaden nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie w Augsburgu utrzymał się bramkowy remis.

FC Augsburg – Borussia Dortmund 1:1 (1:1) Finnbogason 28' – Aubameyang 32'

• DFB Pokal: Podsumowanie meczów 1 rundy

Okazało się, że zespoły z Bundesligi w 1/32 Pucharu Niemiec były jednomyślne. Bayern, Borussia, Hoffenheim czy RB Leipzig mierzyli się ze znacznie słabszymi rywalami na wyjeździe. W każdym meczu padło co najmniej cztery gole, jedynie Hoffenheim wygrało tylko 1:0. Wszystkie zespoły wracały do domu ze zwycięstwem i awansem do dalszej rundy.

Ousmane Dembélé w czwartek nie przyszedł na trening i miał być to pokaz jego niezadowolenia spowodowanego tym, że Borussia Dortmund nie pozwala mu odejść do Barcelony. Władze z Signal Iduna Park postanowiły dzisiaj przedłużyć mu ową karę do odwołania.

W związki z zamieszaniem wokół Ousmane'a Dembélé, Borussia Dortmund wystosowała oświadczenie.

Bayern Monachium po dość kiepskim okresie przygotowawczym grał wczoraj z Borussią Dortmund o Superpuchar Niemiec. Po remisie 2:2 rzuty karne lepiej wykonywał mistrz Niemiec. Robert Lewandowski strzelił gola w pierwszej połowie, później w serii jedenastek i przyznał, że Bayern wróci do wysokiej formy i pozostaje optymistą w tej kwestii.

• Aubameyang: Myślałem o transferze do Chin, ale...

Pierre-Emerick Aubameyang był łączony z odejściem z Signal Iduna Park. Napastnik z Gabonu przyznał, że obecnie jest zawodnikiem Borussii Dortmund, ale zastanawiał się nad ofertą z Chin, gdyż potrzebował nowych wyzwań w karierze. Zapytanie o niego składały także AC Milan, Chelsea i Liverpool, ostatecznie jednak snajper zostanie w Bundeslidze.