BVB remisuje, a Hoffenheim czai się tuż za plecami

Autor: Bartłomiej Misztal | 13.05.2017 17:58 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Broniący się przed spadkiem Augsburg zachował u siebie cenny punkt przed ostatnią kolejką. Goście próbowali wszystkiego, ale nie udało im się zwyciężyć.

Widać było, że bliżej do wyjścia na prowadzenie było drużynie przyjezdnej. Okazało się jednak inaczej. W 28. minucie Buerki źle zachował się przy obronie zagrania Maxa. Golkiper BVB praktycznie wystawił piłkę wbiegającemu Finnbogasonowi, który bez problemów umieścił ją w siatce.

Przewaga nadal była po stronie gości, co pozwoliło im szybko odrobić straty. Wystarczyło kilka minut, aby doprowadzili do remisu. Kagawa popisał się świetnym zagraniem w kierunku Abameyanga, który celnym strzałem pokonał Luthe.

Po zmianie stron piłkarze BVB musieli za wszelką cenę pokazać, że są lepsi od swojego rywala. Okazji było wiele. Próbowali Dembele, Aubameyang, Guerreiro, Schmelzer, Kagawa, Piszczek, Reus, ale żaden nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie w Augsburgu utrzymał się bramkowy remis.

FC Augsburg – Borussia Dortmund 1:1 (1:1) Finnbogason 28' – Aubameyang 32'

• Watzke: Aubameyang może odejść w lecie za odpowiednią sumę

Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke oznajmił, że Pierre-Emerick Aubameyang może w lecie opuścić Signal Iduna Park, ale pod warunkiem, że do klubu wpłynie oferta rzędu 70 milionów euro. Aktualnie po Gabończyka ustawiają się Chelsea, Liverpool, Manchester City, Real Madryt i Paris Saint-Germain.

Jeżeli wierzyć temu co donoszą francuskie media to Borussia Dortmund jest skłonna sprzedać swojego rozgrywającego. Pauline Omam Biyik z "France Football" ujawnia, że Barcelona jest skłonna za Ousmane'a Dembélé zapłacić 90 milionów euro.

Odejście Tomasa Tuchela z Borussii Dortmund było już dawno przesądzone. Dzisiaj władze klubu przedstawiły nowego szkoleniowca.

Bardzo ciekawe spotkanie w ramach finału Pucharu Niemiec zapewnili piłkarze Eintrachtu Frankfurt i Borussii Dortmund. Ostatecznie, wygrali podopieczni Thomasa Tuchela.