Deszczowy mecz zakończony podziałem punktów, Wolfsburg niepewny utrzymania

Autor: Bartłomiej Misztal | 13.05.2017 18:42 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Vfl Wolfsburg robi co może, aby pozostać w Bundeslidze na przyszły sezon. Starcie z Borussią Moenchengladbach było dłuższe ze względu na złe warunki pogodowe, ale udało się je dokończyć.

Goście radzili sobie o wiele lepiej od piłkarzy Wolfsburga. Mieli kilka dogodnych okazji do pokonania Casteelsa, ale nie udawało się, aż do 24. minuty. Wówczas Kramer popisał się świetnym zagraniem w pole karne, a Vestergaard strzałem głową dał prowadzenie dla „Źrebaków”.

Gospodarze starali się wyrównać, ale ciężko było im przeciwstawić się dobrze zorganizowanej ekipie z Moenchengladbach. Pod koniec pierwszej połowy okazję do pokonania Sommera miał Gomez, ale golkiper gości wygrał pojedynek z niemieckim napastnikiem.

Po zmianie stron „Źrebaki” nadal przeważały, co nie do końca pasowało walczącym o utrzymanie gospodarzom. W 58. minucie udało się przełamać. Chwilę wówczas do bramki trafił Gomez, który wykorzystał zagranie Bazoera i doprowadził do remisu.

To trafienie uskrzydliło gospodarzy, którzy grali coraz pewniej i byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale żadna z okazji nie przyniosła zamierzonego efektu. W 79. minucie sędzia postanowił przerwać spotkanie ze względu na mocne opady deszczu. Po pewnym czasie udało się dokończyć mecz, ale żadna z drużyn nie zanotowała trafienia.

Vfl Wolfsburg – Borussia Moenchengladbach 1:1 (0:1) Gomez 58' – Vestergaard 24'