Monaco praktycznie mistrzem Francji! Jeśli wygrywać to tylko w takim stylu!

Tomasz Kurpiewski | 14.05.2017 22:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym ligowym spotkaniu zawodnicy AS Monaco stanęli przed szansą zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego. Do tego sukcesu potrzebna była wygrana przeciwko Lille OSC. Założony plan się powiódł i ostatni gwizdek sędziego przyniósł stan euforii. Drugie w tabeli PSG ma co prawda jeszcze szansę na tytuł, ale po ostatniej kolejce różnica goli między nimi a Monaco musiałaby być na korzyść "Paryżan". Obecnie drużyna z Księstwa ma 18 bramek przewagi, a biorąc pod uwagę ilość spotkań pozostałych do końca sezonu określenie mission impossible ani trochę nie odda charakteru tej sytuacji.

O tym jak zmotywowani na ten mecz byli gracze z Księstwa pokazały pierwsze minuty. Gospodarze bardzo energicznie ruszyli do ataku, a to pozwoliło im szybko objąć prowadzenie. W siódmej minucie do siatki trafił Radamel Falcao. Kolumbijczyk wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Lemara i głową pokonał golkipera Lille. Piłkarzy gości jeszcze przed zmianą stron pogrążył Bernardo Silva. Na prawej stronie boiska w pole karne wbiegł Kylian Mbappe-Lottin, który wkręcił w murawę swojego przeciwnika i zagrał do Portugalczyka, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę. Bramkarz Lille był bez szans.

Druga połowa nie pozostawiła złudzeń komu należy się zwycięstwo w tym meczu. Jeśli zdobywać mistrzostwo kraju to tylko w takim stylu! Kapitalną akcję przeprowadzili Mbappe i Falcao. Cudowne dziecko francuskiej piłki bez przyjęcia zagrało do wbiegającego między obrońców Kolumbijczyka. Zostawiając defensorów w tyle, snajper Monaco stanąwszy oko w oko z Maignanem nie pomylił się i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra zespół z Lille stracił czwartego gola. Samobójcze trafienie było dobrym podsumowaniem tego, co działo się dziś w szeregach gości.

Morderczy wyścig we Francji dobiegł końca. AS Monaco sięgając po trzy punkty w tym starciu zapewniło sobie tytuł mistrzowski. Tryumf w rozgrywkach to nie lada wyczyn dla tego zespołu, ale trzeba podkreślić, że nie było to dzieło przypadku. Ekipie z Księstwa pozostaną jeszcze do rozegrania inne mecze, ale ich rezultat nie wpłynie na ich pozycję.

AS Monaco – Lille OSC 0:4 (0:2) Falcao 7', 69', Mbappe 45', Mujica 88' (sam.)