Wyścig we Francji dobiegł końca. Nicea na trzecim miejscu

Tomasz Kurpiewski | 14.05.2017 22:56 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek we Francji, jedna z niespodzianek tego sezonu – OGC Nice i jej zawodnicy mieli szansę na zajęcie drugiego miejsca. Wynik ten nie zależał jednak od nich samych. Poza wygraną w tym starciu, PSG musiałoby przegrać swoje spotkanie.

Żeby nie oglądać się na innych, najpierw trzeba było wygrać. To nie było jednak takie proste. Mimo niezłej próby Mario Balotelliego z 26 minuty, to piłkarze gości pierwsi strzelili gola. W 35 minucie meczu do siatki trafił Cheikh N'Doye. Jego kolega, Flavien Thait, ograł obrońcę na lewym skrzydle i zacentrował w pole karne. Tam rosły napastnik zmienił tor lotu piłki i po raz szósty w tym sezonie zdobył bramkę.

W drugiej połowie graczom prowadzonym przez Luciena Favre'a nie udało się odmienić losów spotkania. Mimo wielkich chęci i licznych prób wynik pozostawał bez zmian. Dobrze zorganizowana defensywa Angers nie pozwalała na zbyt wiele swoim rywalom. W ostatnich minutach pojedynku goście dobili przeciwników strzelając bramkę na 2-0. Autorem gola był Karl Toko-Ekambi.

Tym samym drużyna z Nicei zakończy sezon na trzecim miejscu. Nie udało się wskoczyć na drugie miejsce, ale i tak obecność na podium to niezwykły wynik dla klubu z południa Francji.

OGC Nice – Angers SCO 0:2 (0:1) N'Doye 35', Toko-Ekambi 90'+3