PSG gromi, ale to wszystko na nic

Tomasz Kurpiewski | 14.05.2017 23:03 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym z meczów 37 kolejki Ligue 1 obrońca tytułu przyszło zmierzyć się z drużyną Saint-Etienne na wyjeździe. Tytuł mistrzowski wymyka się z rąk Paris Saint-Germain, ale „Paryżanie” pokazali, że w ich przypadku nie można odpuszczać. Dlatego właśnie podjęli walkę do końca, nawet mimo niekorzystnej pozycji.

Na otwarcie wyniku nie trzeba było długo czekać. Podopieczni Unaia Emery'ego błyskawicznie objęli prowadzenie. Nie było żadnym zaskoczeniem, że na listę strzelców wpisał się Edinson Cavani. Urugwajski snajper wykorzystał dogranie Maxwella i pokonał golkipera gospodarzy. Gracze PSG nie poprzestali na tym trafieniu. Tuż przed przerwą podwyższyli wynik. Tym razem gola zdobył Lucas Moura. Brazylijski skrzydłowy trafił do siatki po niezwykle precyzyjnym podaniu Marco Verrattiego.

Podobnie jak w pierwszej części tego starcia, tak i w drugiej piłkarze gospodarzy praktycznie nie istnieli na boisku. Tam w każdym aspekcie lepsi byli „Paryżanie”. Potwierdzili to gromiąc rywala aż 5-0. Do siatki trafiali kolejno Cavani, Lucas i Draxler. Najlepszy strzelec zespołu w 72 minucie dostał podanie od Blaise'a Matuidiego i mając przed sobą pustą bramkę nie spudłował. Sześć minut później na listę strzelców wpisał się Lucas Moura. Brazylijczyk znalazł się w odpowiednim miejscu, bo po interwencji bramkarza futbolówka spadła pod jego nogi i nie pozostało mu nic innego jak tylko umieścić ją w bramce. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu ustalił Julien Draxler. Niemcowi asystował Giovani Lo Celso.

Mimo tak okazałego wyniku, klub z Paryża zakończy rozgrywki na drugim miejscu. Unai Emery i jego gracze nie sprostali ligowemu wyzwaniu. Ich wieloletnia hegemonia została przerwana.

AS Saint-Etienne – Paris Saint-Germain 0:5 (0:2) Cavani 2', 72' , Lucas 38', 78', Draxler 90'