Lacazette to kawał napastnika! Lyon wygrywa z Montpellier

Tomasz Kurpiewski | 14.05.2017 23:13 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Po porażce w półfinale Ligi Europy piłkarzom z Lyonu przyszło zmierzyć się na wyjeździe z drużyną Montpellier. Tak jak w tamtym meczu, tak i tutaj padł identyczny wynik.

Podobnie jak w rewanżowym spotkaniu z Ajaksem, podopieczni Bruno Genesio od pierwszych minut ruszyli do ataku. Dzięki temu bardzo szybko zyskali przewagę i przełożyli to na kolejne bramki. W 17 minucie gola zdobył Nabil Fekir, któremu asystował Alexandre Lacazette. Od tego trafienia nie upłynęło pięć minut, a „Les Gones” mogli cieszyć się z podwyższenia wyniku. Bramkarza gospodarzy pokonał tym razem Alexandre Lacazette. Snajper Lyonu wykorzystał prostopadłe podanie Memphisa Depaya i efektowną podcinkę wykończył akcję.

Jeszcze w pierwszej połowie piłkarze Montpellier zmniejszyli przewagę gości. Po wrzutce z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Steve Mounie i zdołał zdobyć bramkę kontaktową.

Gospodarze starali się wykorzystać swoją dobrą dyspozycję w ostatnich minutach pierwszej połowy, która dała im nadzieję na korzystny wynik. Wiele prób piłkarzy Montpellier nie zaskoczyło jednak defensywy Lyonu. Goście dość spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Jednobramkowe prowadzenie często bywa kruche, ale nie w tym przypadku. Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra wynik spotkania ustalił Alexandre Lacazette. Najlepszy gracz Lyonu po jednej z kontr otrzymał podanie od Mathieu Valbueny i nie spudłował.

Podopieczni Bruno Genesio zapewne zakończą rywalizację w Ligue 1 na czwartym miejscu. Komplet punktów w dzisiejszym meczu z pewnością im w tym pomoże.

Montpellier HSC – Olympique Lyon 1:3 (1:2) Mounie 35' – Fekir 17', Lacazette 22', 90'+5