Jeszcze chwila i będzie podium

Autor: Bartłomiej Misztal | 16.05.2017 23:20 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Josepa Guardioli rozegrali dobre spotkanie przeciwko West Bromwich Albion. Już niewiele dzieli „Obywateli” od zakończenia sezonu na trzecim miejscu.

W zasadzie cały mecz był rozgrywany pod dyktando gospodarzy, którzy przeważali w każdym aspekcie. Goście niczym szczególnym się nie wyróżnili, poza tym, że byli na Etihad Stadium tego wieczora i biegali po boisku przez ponad 90 minut.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać 27 minut. Wówczas De Bruyne ściągnął na siebie uwagę obrony drużyny przyjezdnej po tym, jak wpadł w pole karne, tuż przed linią końcową boiska podał do niepilnowanego Jesusa, a ten bez problemów umieścił piłkę w siatce. Niedługo potem obaj piłkarze zamienili się rolami. Jesus wystawił piłkę przed polem karnym, a nadbiegający De Bruyne mocnym strzałem pokonał Fostera.

Przewaga „The Citizens” nadal się utrzymywała, ale kibice chcieli więcej. Dostali dopiero w 57. minucie. Wówczas Toure podał do Aguero, a Argentyńczyk w szkolny sposób odegrał do reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, który wbiegł w pole karne i trafił na 3:0.

W trakcie drugiej połowy miejscowi mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale ostatni głos należał do gości. Nyom, po szybkiej wymianie piłki, podał wzdłuż pola karnego, a Robson-Kanu pewnie umieścił futbolówkę w bramce, ustalając przy okazji wynik całego spotkania.

Manchester City – West Bormwich Albion 3:1 (2:0) Jesus 27', De Bruyne 29', Toure 57' – Robson-Kanu 87'

• Guardiola: Dziękuję zarządowi za wzmocnienia w lecie

Manchester City wydał w lecie na transfery ponad 200 milionów funtów. Josep Guardiola podziękował zarządowi za możliwość dokonania wzmocnień i od razu było to widać na boisku po zwycięstwie 2:0 nad Brighton. Ekipa z Etihad Stadium na koniec sezonu traciła do liderującej Chelsea aż 15 punktów i dlatego Hiszpan chciał wzmocnić swój zespół.

Kyle Walker wczoraj zadebiutował w barwach Manchesteru City. Zawodnik w zespole Josepa Guardioli zagrał całe spotkanie, zaś "The Citizens" wygrali z Brighton 2:0. Anglik nie kryje, że w nowym zespole gra z uśmiechem na twarzy.

Bramkarz Manchesteru City, Joe Hart, został znowu wypożyczony. Anglik w zeszłym sezonie grał we włoskim Torino, tym razem kampanię 2017/2018 spędzi w angielskim West Hamie i przyznaje, że nie jest to dla niego komfortowe rozwiązanie.

Dzielnie broniący się gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się podopiecznym Josepa Guardioli. "Obywatele" rozpoczęli sezon od pewnych trzech punktów.

Były reprezentant Anglii i zawodnik obu Manchesterów przyznał, że City wygląda jako najlepszy zespół na papierze do wygrania mistrzostwa Anglii w sezonie 2017/2018. Owen Hargreaves uważa, że Manchester City będzie faworytem do tytułu Premier League, ale rywalizacja będzie bardzo zacięta.