Juventus wygrywa w finale Coppa Italia!

Tomasz Kurpiewski | 17.05.2017 22:59 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus FC i S.S. Lazio to dwa zespoły, które spisywały się w Pucharze Włoch najlepiej i dotarły aż do ostatniego szczebla rozgrywek. „Bianconeri” mają szansę na zdobycie potrójnej korony, a pierwszy krok w tej sprawie już poczynili. W finale Coppa Italia klub z Turynu nie dał najmniejszych szans rzymskiemu Lazio.

Pierwsza połowa ułożyła się „Starej Damie” wyśmienicie. Po 45 minutach na tablicy widniał wynik 2-0. Pierwszy gol padł w 12 minucie. Po dośrodkowaniu Alexa Sandro z woleja uderzył Dani Alves. Choć w piłkę nie trafił czysto, to jednak znalazła ona drogę do bramki. Brazylijczyk w ostatnim czasie prezentuje wysoką formę i pokazał to po raz kolejny.

Podwyższenie wyniku swojej drużynie w 25 minucie zapewnił Leonardo Bonucci. Po centrze z rzutu rożnego futbolówkę przedłużył Alex Sandro, a ta trafiła pod nogi środkowego obrońcy Juve, który z bliskiej odległości wbił ją do siatki.

Po zmianie stron podopieczni Simone Inzaghiego starali się odwrócić losy spotkania, ale dobra i zorganizowana gra Juventusu nie dopuściła do żadnego zagrożenia z ich strony. Zawodnicy Massimiliano Allegriego dłużej utrzymywali się przy piłce i bez większych nerwów dotrwali do końca meczu.

Pewne zwycięstwo w dzisiejszym finale pokazało dużą różnicę między tymi zespołami. W starciu z innymi włoskimi drużynami „Bianconeri” rzadko kiedy miewają problemy. Zdobyte trofeum było w pełni zasłużone i być może będzie w tym sezonie pierwszym z trzech, jakie Juventus postawi w swej gablocie.

Juventus FC – S.S. Lazio 2:0 (2:0) Alves 12', Bonucci 25'