Afera w PSG

Tomasz Kurpiewski | 23.05.2017 20:09 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Dzisiaj rano przeszukane zostały domy dwóch zawodników Paris Saint-Germain. Mowa o reprezentantach Argentyny – Javierze Pastore i Angelu Di Marii.

Taka informacja została przekazana przez francuski portal Mediapart. Zgodnie z ich doniesieniami zawodnikom paryskiego klubu wizytę złożyli funkcjonariusze policji. Niedługo później przeszukano biura PSG w Paryżu oraz Buologne-Billancourt. W tym drugim przypadku czynności były przeprowadzone przez funkcjonariuszy organu zwalczającego korupcję, przestępstwa skarbowe i podatkowe (OCLCIFF).

Skoordynowana akcja jest wynikiem śledztwa wszczętego w grudniu ubiegłego roku po publikacji różnych dokumentów przez portal Football Leaks. Jak podają Mediapart i European Investigative Collaborations, obaj piłkarze mieli unikać płacenia podatków. Część ich dochodów pochodząca z wszelkich umów sponsorskich dotyczących praw wizerunkowych, miała być transferowana do rajów podatkowych. Nie miało to zatem związku z pensjami, jakie wypłacał im klub. Jednakże, po raz pierwszy w śledztwie zaczęto podejrzewać działaczy PSG o branie udziału w „optymalizacji” podatkowej.  

Czytaj więcej o: Francja , Paris Saint-Germain, Angel Di Maria, Javier Pastore

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze