Młodość vs. Doświadczenie 0:2. United zagra w Lidze Mistrzów

Tomasz Kurpiewski | 24.05.2017 22:38 | komentarzy: 20 | kategoria: Recenzja meczu |

Dziś stadion w Sztokholmie zamienił się w arenę zmagań dwóch klubów. W finale Ligi Europejskiej zagrali przeciwko sobie piłkarze Ajaksu i Manchesteru United.

Młodość kontra doświadczenie. Tak można było określić pojedynek tych drużyn. Po pierwszych 45 minutach szczęśliwsi byli gracze angielskiego klubu. Dłużej przy piłce utrzymywali się Holendrzy, grali także bardziej efektownie, ale górą był pragmatyzm podopiecznych Jose Mourinho. W 18 minucie spotkania wynik otworzył Paul Pogba. Francuz otrzymał podanie od swojego kolegi, dobrze przyjął piłkę, ułożył ją sobie i huknął zza pola karnego. Po jego strzale futbolówka odbiła się od jednego z defensorów Ajaksu i wpadła do siatki. Andre Onana został całkowicie zaskoczony i jego rozpaczliwa próba ratowania zespołu spełzła na niczym.

Po zmianie stron zawodnicy Manchesteru wyprowadzili kolejny cios. Jeden z komentatorów powiedział, że druga odsłona tego starcia rozpoczęła się dla nich bajecznie i nie sposób się z tym nie zgodzić. Po centrze z rzutu rożnego piłkę głową zgrywał Chris Smalling, a Henrich Mchitarjan wykazał się dużym sprytem uderzając na bramkę w ekwilibrystyczny sposób.

Mając dwubramkowe prowadzenie piłkarze Jose Mourinho pozwolili swobodnie rozgrywać swoim przeciwnikom, ale nie było to przypadkowe. Znakomite przygotowanie taktyczne było widoczne gołym okiem i z prawie każdego pojedynku zwycięsko wychodziły „Czerwone Diabły”.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Gracze klubu z Anglii byli dziś lepsi od swoich rywali, co potwierdza rezultat oraz to, co zaprezentowali na boisku. Dzięki wygranej w finale klub z Anglii zagra w nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów w fazie grupowej.

Ajax Amsterdam – Manchester United 0:2 (0:1) Pogba 18', Mchitarjan 48'