Piękne bramki, komplet punktów, ale tylko trzecie miejsce.

Tomasz Kurpiewski | 28.05.2017 19:58 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

We Włoszech do ostatniej kolejki toczył się bój o to, który z zespołów zagra w Lidze Mistrzów bez konieczności przechodzenia eliminacji. Po 37 kolejce bliżej drugiego miejsca był zespół AS Roma. Zawodnicy SSC Napoli chcąc przegonić rzymskiego rywala musieli wygrać swój mecz i liczyć na zgubienie punktów przez klub stołeczny.

Pierwsza połowa ułożyła się znakomicie dla podopiecznych Maurizio Sarriego. Od samego początku to oni byli stroną przeważającą, co potwierdzili strzelając dwa gole. W 36 minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens, który wykazał się świetnym instynktem. Belg skorzystał ze złego ustawienia bramkarza Sampdorii i precyzyjnym strzałem go przelobował. Kilka minut później równie pięknego gola zdobył Lorenzo Insigne. Po jednej z kontr Włoch przebiegł przez pół boiska i na samym końcu efektowną podcinką pokonał bezradnego Puggioniego.

Po zmianie stron na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. Już w 49 minucie meczu trzecią bramkę swojemu zespołowi zapewnił Marek Hamsik. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Insigne. Całą akcję zamykał Jose Callejon, który odegrał jeszcze głową do swojego kolegi, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Z tego gola zawodnicy Napoli nie cieszyli się długo. Kilkadziesiąt sekund po tej akcji do głosu doszli piłkarze Sampdorii. Kontaktową bramkę zdobył Fabio Quagliarella, który wykorzystał dobre dogranie swojego kolegi.

Gracze klubu z południa Włoch nie pozostawili złudzeń, kto był dzisiaj lepszy. Ekipa Sarriego nie poprzestała na trzech trafieniach. W 65 minucie piłka po centrze Lorenzo Insigne trafiła wprost do Jose Callejona, który strzałem z woleja nie dał szans golkiperowi rywali.

W końcowym fragmencie spotkania gracze Sampdorii zmniejszyli przewagę gości. Po składnej akcji w polu karnym Napoli, piłkę do siatki skierował Ricky Alvarez.

Wynik tego pojedynku nie uległ już zmianie do końca meczu. Komplet punktów zgarnęli piłkarze Napoli, którzy zdeklasowali swojego przeciwnika. W równolegle rozgrywanym spotkaniu AS Roma zwyciężyła z Genoą. Oznacza to, że „Azzurri” mimo dzisiejszej wygranej zakończą sezon na trzecim miejscu w tabeli.

UC Sampdoria – SSC Napoli 2:4 (0:2) Quagliarella 50', Alvarez 90' – Mertens 36', Insigne 42', Hamsik 49', Callejon 65'