Schick nowym piłkarzem Juventusu

Tomasz Kurpiewski | 10.06.2017 18:43 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Od dłuższego czasu media spekulowały, że młody Patrik Schick po znakomitym sezonie w Sampdorii przeniesie się do zespołu mistrza Włoch. Teraz wszystko wydaje się być przesądzone.

Czeski talent, który prawie cały sezon czarował na boiskach Serie A był na szczycie listy, jaką dla swojego klubu przygotowali Paratici i Marotta. Dziś rano, 21-latek zakomunikował działaczom Sampdorii, że chce przejść do Juventusu. Kilka godzin później, przedstawiciele obu zespołów spotkali się by uzgodnić szczegóły transferu. Obie strony doszły do porozumienia.

Wychowanek Sparty Pragi jest obdarzony wielką siłą i zabójczą lewą nogą. Niewiele gorzej radzi sobie także z grą głową. Początki w Serie A były trudne, ale wraz z upływem czasu Schick zdobywał miejsce w podstawowej jedenastce i pokazywał, że warto na niego stawiać. Podczas 32 spotkań strzelił 11 bramek, co nie jest jakimś wyjątkowym wynikiem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że zaledwie 14 razy grał od pierwszej minuty. Imponująca jest skuteczność tego piłkarza. W tym sezonie zdobywał gola średnio co 136 minut.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Włochy, Sparta Praga, Czechy, Sampdoria

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze