Oficjalnie: Ranieri w Ligue 1

Autor: Ewa Grodzka | 14.06.2017 10:33 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Claudio Ranieri został nowym szkoleniowcem FC Nantes. 66-letni Włoch zastąpił na tym stanowisku Sérgio Conceição, który z kolei będzie zasiadał na ławce trenerskiej FC Porto.

Ranieri pozostawał bez pracy od lutego, kiedy to został zwolniony z Leicester City, klubu, z którym w ubiegłym sezonie niespodziewanie sięgnął po mistrzostwo Anglii. Teraz doświadczony szkoleniowiec po raz drugi rozpocznie swą przygodę z francuską ekstraklasą, w latach 2012-2014 prowadził AS Monaco.

Zatrudnienie Ranieriego wiązało się ze specjalną zgodą, francuskie kluby mają bowiem obwarowania, na podstawie, których jest zakaz zatrudniania menadżerów powyżej 65 roku życia. Na życzenie Nantes odstąpiono od tego warunku.

Komisja Prawna postanowiła zezwolić na podpisanie profesjonalnej umowy między Nantes a Claudio Ranierim – można przeczytać w komunikacie Ligue 1.

Prezesem FC Nantes od 2007 roku jest polski przedsiębiorca i działacz sportowy Waldemar Kita. Od zeszłego roku zawodnikiem „Kanarków” jest natomiast Mariusz Stępiński.


Czytaj więcej o: Francja , Trenerzy, Claudio Ranieri, FC Nantes, Leicester City

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze